Rizespor Başkanı Hasan Kartal'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması

Oğulcan Çağlayan'ın Çaykur Rizespor'la olan sözleşmesi sezon sonu bitecekti. 24 yaşındaki oyuncu Galatasaray'a gitmeye hazırlanırken Rizespor yönetiminden gelen "Opsiyon hakkımız dahilinde sözleşmeni 1 yıl uzattık" haberiyle sarsıldı. Rizespor Başkanı Hasan Kartal, konuyla ilgili açıklama yaptı.

24 Haziran 2020, Çarşamba 12:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rizespor'da Oğulcan Çağlayan krizi yaşanıyor. Oyuncunun sözleşmesi normal şartlarda bu sezon sonu bitiyordu. Ancak Rizespor, ilk anlaşmadaki maddeyi kullanarak oyuncunun sözleşmesini 1 yıl daha uzattı.

Oğulcan Çağlayan ise Rizespor'u TFF'ye şikayet etmeye ve konuyu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na taşımayı planlıyor.

Rizespor Başkanı Hasan Kartal ise konuyla ilgili şunları söyledi:

Oğulcan Çağlayan'ın opsiyonunun olduğunu bilmiyorduk. Biz bu maddeyi öğrendikten sonra sözleşmesini uzattık. Çünkü isteyeni var ve bedavaya gitseydi, bizden sonra gelen yönetim, bizi eleştirirdi.

Oğulcan Çağlayan, bizde kalırsa tabii ki isteyen takımlar bizde teklif yapacak. Ya bizden çıkışı olur ya da fesih olur kendisi gider. Sözleşmede %100 sıkıntı yok ama UEFA'da ve TFF'de durum ne olur bilmiyorum. Sözleşmeyi okuduk ve opsiyon süremizi kullandık.
Oğulcan Çağlayan ne yapar bilmiyorum. Sportif direktörümüz Yılmaz Bal daha önce birkaç kez kendisiyle görüştü ama sonuç alamadı.

Oğulcan Çağlayan'ın yakın zamanda TFF'ye ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na başvurması bekleniyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rıza Çalımbay'dan Mert Hakan transferi için doğrulama geldi