Rojin: Turgut'un uçkur aşkı var

Serdar Turgut'un "seks kölem yapacağım" dediği Rojin, kendisinden özür dilemesine rağmen, Turgut'a öfkesi dinmiyor

30 Ekim 2009, Cuma 09:50
A A
Rojin: Turgut'un uçkur aşkı var

Serdar Turgut ile Rojin arasındaki sular durulmuyor. Rojin, dünkü yazısında kendisinden özür dileyen Serdar Turgut için şunları söyledi: Entelektüel yazarlar, köşelerinde bir daha kadınlara belden aşağı yaklaşmayı bırakırlar umarım. Bu sadece benim değil, tüm kadınların meselesi.

'AJDA PEKKAN'A YAPABİLİR Mİ?'

Bir kadın sanatçı olarak küfrün öznesi haline getirildiğim için utanıyorum. Ama dünyaya böyle bakan erkekler utansın. Serdar Turgut'un benden özür dilemesinin yararı yok. Geri dönüşü yok çünkü. Serdar Turgut, nasıl bir ülkede yaşadığını bilmiyor mu? Öfkeli, kemik bir fanatik genç hayranım kendisine bir şey yapsa ne olacak, nasıl açıklanacak? Ajda Pekkan'a yapılabilir mi Serdar Turgut'unki, Kürt açılımına öfkenin saldırısı.

Beni etnik kimliğimle, kadınlığımla aşağılıyor. Üstelik karısı Rana'yı da aşağılıyor. Açılıma karşı olan en radikal kafatasçılar bile sürece ilişkin görüşlerini belirtirken, Kürt kadınıyla ilgili tanımlarda son derece dikkatli davranır. İlk kez bu kadar fütursuz ve dengesiz bir çıkış, Serdar Turgut'tan geldi. Yazısının sonuçlarını göremedi, düşünemedi.

'BANA TAKINTISI VAR'

Serdar Turgut, birçok yazısında benden bahsetti. Bir yazısında "Rojin'in mutlu olacağı bir Türkiye istiyorum. Yeter ki Rojin mutlu olsun" demişti. Bana takıntısı var. Beğeninin ifadesi naif ve zarif olur. Ağzı salyalı, erkek edebiyatının fütursuz cümleleri tüylerimi diken diken ediyor. Bir yazarın, sokaktaki lumpenden farkı olmalı.

'TURGUT'UN DOXİN (UÇKUR) AŞKI VAR'

Serdar Turgut'un ne kadar doxin (uçkur) aşkı varmış. Olmaz olsun. Eğer Serdar Turgut'a açtığım 100 bin liralık tazminat davasını kazanırsam, doxin özürlülerin tedavisini yapan bir sağlık birimine bağışlayacağım. Freud'un kuramı bilinçaltı ve cinselliğe dayanır. Eğer Serdar Turgut 19’uncu yüzyılda yaşasaydı, Freud'un 30 yıl Avrupa'yı dolaşıp seminer vermesine gerek kalmazdı.

Serdar Turgut modelini gösterip ne kadar haklı olduğunu gösterirdi. Kürtçe fado albümü Bugünlerde yurtdışına yönelik bir albümün ön çalışmalarını yapıyorum. Portekizli bir fado sanatçısıyla birlikte çıkaracağız. Ben Kürtçe fado söyleyeceğim, Portekizli kadın sanatçı da Kürtçe söyleyecek.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.