Romanlardan uyarlanan 10 muhteşem dizi

Romanlardan uyarlanan filmler ve filmlerden uyarlanan kitaplar sanatın en ilgi çeken içeriklerini oluşturur. Günümüzün hızlı tüketime dayalı toplumunda diziler ise son 10 yıldır hayatımızda büyük bir alan kaplıyor. Peki ya romanlardan uyarlanan diziler? Üstelik diziler, düzenli olarak izleme nedeniyle gündelik yaşamımıza en hızlı şekilde adapte ettiğimiz içeriklerin başında geliyor.

26 Ağustos 2020, Çarşamba 12:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 The Handmaid’s Tale

The Handmaid’s Tale

Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan dizi, Gilead isimli bir toplumda geçiyor. Doğal sebepler nedeniyle nüfus düşüşü yaşayan bu toplumda kadınlar devletin malı olarak kabul ediliyor. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred, bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya çalışıyor.


 American Gods

American Gods

Neil Gaiman'ın aynı isimli romanından uyarlanan 'American Gods' Starz kanalının yaklaşan fantezi, drama dizilerinden biri olup genel özeti şöyledir; Shadow gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır.

 The Expanse

The Expanse

Günümüzün 200 yıl sonrasının hikâyede dedektif Miller, varlıklı bir ailenin kızını bulmak için uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar ve olaylar gelişir. Dizinin kadrosunda Steven Strait, Thomas Jane, Jared Harris gibi oyuncular bulunuyor.

Game of Thrones

Game of Thrones

George Martin’in “A Song of Ice and Fire” adlı roman serisinden uyarlanan ve tüm dünyada fenomen haline gelen Game of Thrones; krallıkların, lordların ve doğaüstü yaratıkların olduğu bir evrende geçiyor. Dizinin kadrosunda Emilia Clarke, Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harrington gibi oyuncular bulunuyor.

Outlander

Outlander

Başrollerinde Caitriona Balfe ve Sam Heughan’ın yer aldığı Outlander, 1945 yılında yaşayan savaş hemşiresi Claire Randall’ın kendisini esrarengiz bir şekilde 1743 yılının İskoçya’sında bulmasıyla başlayan olayları anlatıyor.
 The Shannara Chronicles

The Shannara Chronicles

Demon’u iblislerin karanlık güçlerinden ve kötülüklerinden koruyan “Ellcyrs” adı verilen ağaç ölmektedir. Ağacın ölmesi ile birlikte koruyucu kapı açılacak, dünya kötülüklere ve karanlıklara teslim olacaktır. Ağacı yeniden diriltmek için sihirli kilidin bulunması gerekmektedir. Yalnızca ağaç tarafından seçilmiş özel kişiler ağaçla konuşabilmektedir. Tüm seçilmişler teker teker ölmeye başlamış geriye sadece bir kişi kalmıştır. Dizinin kadrosunda Manu Bennet, Austin Butler, Ivana Baquero gibi oyuncular bulunuyor.

 The 100

The 100

Kass Morgan'ın aynı isimli kitap serisinden uyarlanan The 100, bir kıyamet sonrası draması. Bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi, 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.

 The Strain

The Strain

Corey Stoll, David Bradley, Kevind Durand gibi oyuncuların yer aldığı The Strain, New York’ta insanları zombi-vampir karışımı bir varlığa dönüştüren bir salgının yayılmasını konu alıyor.

Emerald City

Emerald City

Oz Büyücüsü hikâyesinin modernize edilmiş hali olan Emerald City; krallıkların, büyücülerin ve savaşçıların olduğu bir evrende geçiyor. Dizinin kadrosunda Adria Arjona, Oliver Jackson-Cohen, Ana Ularu gibi oyuncular bulunuyor.

 A Series of Unfortunate Events

A Series of Unfortunate Events

Başrolünde Neil Patrick Harris’in yer aldığı A Series of Unfortunate Event, son derece zengin ailelerini gizemli bir yangında kaybettikten sonra “Kont Olaf” isimli esrarengiz akrabalarının yanına gönderilen “Baudelaire” soyadlı üç yetim çocuğun hikâyesini anlatıyor.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yeni Batman filminin fragmanı DC Fandom etkinliğinde görücüye çıktı