Ronaldo ve Messi arasında soğuk rüzgarlar! Messi'yi sert eleştiren yorumu beğendi

France Football'ın her sene dağıttı Ballon d'Or ödülünü bu yıl Lionel Messi kazandı. Arjantinli, 7. kez ödülün sahibi olarak 6 kez Ballon d'Or alan Cristiano Ronaldo'yu geride bıraktı. Ardından yaşanan iki olay ise ortamı gerdi.

01 Aralık 2021, Çarşamba 17:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
France Football gerginliği

France Football gerginliği

Önceki gün France Football Genel Yayın Yönetmeni Pascal Ferre, ödül törenine katılmayan Ronaldo hakkında "Cristiano Ronaldo'nun tek bir amacı var, o da Lionel Messi'den daha fazla Ballon d'Or ödülü ile emekli olmak. Biliyorum çünkü bana söyledi" demişti.

Ronaldo ise bu sözlerin ardından, "Pascal Ferre yalan söyledi. Kendini ve çalıştığı yayının tanıtımını yapmak için adımı kullandı. Kariyerimde en büyük hedefim, kulübüm ve ülkemin milli takımı için şampiyonluklar kazanmak" cevabını vermişti.

Bu açıklamaya bakıldığında Cristiano Ronaldo ile Lionel Messi arasında herhangi bir sorun olmadığı görülmüştü.

Ancak Ronaldo'nun Instagram'daki fotoğrafının altına gelen bir yoruma verdiği karşılık akıllarda soru işareti yarattı.

"Gerçekler"

"Gerçekler"

Ronaldo, kendisinin başarılarının yazdığı ve Messi'nin Ballon d'Or'u hak etmediğini, ayrıca büyük maçlarda hayalet gibi ortadan kaybolduğunu söyleyen, ödülün Ronaldo'dan başkasına verilmesinin "utanç ve kirli iş" olduğunu iddia eden bir yorumun altına "Gerçekler" yazdı.

Oysa iki süperstar arasında şimdiye dek birbirlerini hedef alan hiçbir söylem olmamış ve "gerginlik" iddiaları hep suni olarak kalmıştı. 

Hatta 2 yıl önceki Ballon d'Or ödül töreninde Ronaldo, Messi için "15 yıldır Messi ile aynı sahneyi paylaşıyoruz. Bu futbol tarihinde daha önce görülmemiş bir durum. O benim daha iyi bir futbolcu olmamı sağladı. Ben de onun. Aramız iyi. Ama şimdiye kadar bir yemek yemişliğimiz yok" diyerek rakibine hoş bir teklifte bulunmuştu.

Messi ise gülümseyerek başıyla onay vermişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Giresunspor'da pişmanlık: Keşke Beşiktaş'a o golü atmasaydık