Önceki Fotolar

Ronaldo'nun başkanı olduğu Real Valladolid, Şampiyonlar Ligi'ni hedefliyor

Gelmiş geçmiş en özel oyunculardan biri olan Ronaldo Nazario, 1 sene önce Real Valladolid'in hisselerinin yüzde 51'ini alarak kulübün başkanı olmuştu. Ronaldo, Valladolid'in 5 yıl içerisinde Şampiyonlar Ligi'ne katılma mücadelesi vereceğini iddia etti.

26 Eylül 2019, Perşembe 10:48
A A
"Büyük düşünmeliyiz"

"Büyük düşünmeliyiz"

Marca'da yer alan haberde, kulübün başkanı Ronaldo Nazario Madrid'te gerçekleştirilen Sport and Businness konferansında yaptığı konuşmaya yer verildi.

Ronaldo, "Valladolid 5 sene içerisinde Şampiyonlar Ligi'ne katılma mücadelesi verecek. Kulübü sağlamlaştırmak ve yeniden yapılandırmak için yaptığımız yatırımları bitirip, karşılığını almaya başladıktan sonra Şampiyonlar Ligi hedefimiz normal hale gelecek. Şu anda göze ulaşılmaz gelebilir fakat neden büyük düşünmeyelim?" dedi.

Kulüp hedefleri

Kulüp hedefleri

Ronaldo ve ekibinin kulüp planlamalarında öncelik stadyum. Valladolid'in maçlarını oynadığı 26 bin kapasiteli Estadio Jose Zorrilla Stadyumu'nu satın alarak tamamen kendilerine ait olmasını planlayan Ronaldo:

"Stadyumu almak istiyoruz çünkü bir kulübü büyütmenin yolu aynı zamanda mabedini de büyütmekten geçiyor. Taraftarlar için en iyi bilet fiyatı elbette ücretsiz olması, ancak bu stadı taraftarlara daha iyi koşullar ve yüksek konfor sunmak için iyi hale getirmek istiyoruz." dedi.

Kadın futbol takımı

Kadın futbol takımı

Futbolda artık kadınlar da üst düzeyde rekabet etmeye başladı ve kadın futbolu yükseliyor.

Ronaldo da kadın futbolunun önemli savunucularından biri. Valladolid'in hedeflerinden biri olan kadın futbol takımı için "Geleceğimizin bir parçası da kadın futbol takımı olacak. Fakat hem kadın takımı hem de akademi için için yeni bir spor tesisine ihtiyacımız var. Valladolid, toplumun önemli bir parçası olmak istiyor bu yüzden kadın futboluna gereken önemi vermeliyiz. Bunu da ancak altyağı yardımı ile yapabiliriz" cümlelerini kullandı.

Valladolid'in kadrosunda Türk milli oyuncu Enes Ünal da 2 yıldır kiralık bulunuyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Serdar Aziz derbiyle beraber formasına kavuşuyor