Rosie Huntington Whiteley’den "5 dakika" makyajı

Vakti olmayan kadınlar için makyaj yapmak tam bir zulüm olabilir. İşte yoğun tempoda bile güzelliğinden ödün vermeyen ünlü model Rosie Huntington Whiteley’den acelesi olanlar için 5 dakikalık makyaj alışkanlığı

05 Temmuz 2017, Çarşamba 17:12
A A

Kimimiz sabah uykusundan ödün vermek istemez kimimiz de giyecek kıyafet bulamadığı için aceleyle evden makyaj yapmadan çıkar. Her iki durumda da bir kadının hızlı ve kolay makyaj yapmasını bir şekilde öğrenmesi şart. İşte "doğal görünümlü" makyajı en iyi taşıyan modellerden Rosie Huntington Whiteley'den kadınların işine yaracak, kendisinin  "5 dakika makyajı" adını verdiği O yöntem... 

İngiliz devi bir marka ile kozmetik konusunda işbirliği yapan ve kendi makyaj ürünlerini piyasaya sunan Rosie makyaja başlamadan önce herkesin yüzünü iyice yıkayıp temizlemesini söylüyor ve kendine yaptığı "doğal" makyaj yöntemini adım adım şöyle anlatıyor: 

Cildi temizledikten sonra makyaj bazı olarak aydınlatıcı kullanıyorum. Böylece cildim biraz daha parlak ve dinç görünüyor."

Rosie ikinci aşama olarak concealer (kapatıcı) kullanıyor. Her ne kadar çoğumuz kapatıcıyı sadece gözaltı için kullansa da ünlü model kapatıcıyı, yüzünü aydınlatma adına hem kaşlarının üstüne hem de dudaklarının çerçevesine uyguluyor (Dudakların çerçevesine concealer ya da aydınlatıcı kullanmak dudakları daha büyük gösteriyor).

Yüz kontürleme bu kadar trend olmuşken Rosie'nin kullanmaması olmazdı zaten. Ünlü model kontür paletindeki koyu rengi yanaklarına uygulayıp, sünger yardımıyla yaydıktan sonra transparan pudrayla sabitleştiriyor. 

Makyajını tamamlamak için bronz pudrayla elmacık kemiklerine birkaç dokunuş uyguluyor.  

Tabii bu doğal makyajla günü geçirmek mümkün ama eğer akşamında bir davete katılacaksa Rosie dudak kalemini ve rujunu yanından ayırmıyor. 

Davete katılmadan yarım saat önce dudak kalemiyle dudağını çerçeveliyor ve rujla makyajını tamamlıyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.