Roth: Bu insanlar cihad için geldi

Roth: Bu insanlar cihad için geldi

Hatay'daki kampları ziyaret eden Almanya'daki Yeşiller Partisi'nin Eşbaşkanı Claudia Roth, bölgeye birçok "sakallı" insanın da geldiğini belirterek, “Bu insanlar cihad için geldiler” dedi

11 Ağustos 2012, Cumartesi 10:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almanya'daki Yeşiller Partisi'nin Eşbaşkanı Claudia Roth, Suriye'deki şiddet olaylarından kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin yaşadığı kampları ziyaret etti.

Türkiye’ye teşekkür eden Roth, “50 bin mülteciyi kabul ederek, bu kamplarda barındırarak büyük bir yardımda bulunuluyor" diye konuştu. Türkiye'nin Hatay'daki 50 bin Suriyeli sığınmacı için büyük ekonomik maliyetler üstlendiğini belirten Roth, Avrupa ülkelerinin ve Almanya'nın da sığınmacıları kabul etmesi gerektiğini vurguladı.

"O SAKALLILAR CİHAD İÇİN GELİYOR"

Claudia Roth, Hatay’da yaşayanların son dönemde çok görülmeye başlanan sakallı insanlardan endişe ettiğini iddia etti. Roth, “Bu insanlar demokrasi getirmek için değil, daha çok cihad yapmak için geliyorlar” dedi.

MEZHEP ÇATIŞMASI İHTİMALİ

Suriye’deki son gelişmelere dikkat çeken Roth, "Gelişmelerin mezhepler arası çatışmaya yol açabileceğini düşünüyorum. Aleviler, Sünniler, Kürtler arasında çatışmaya yol açacak gelişmeler olabilir" diye konuştu.

"TÜRKİYE İYİ BİR ÖRNEK OLABİLİR"

Alman parlamenter Roth, Türkiye'nin bölgesinde önemli bir rol üstlendiğine işaret ederek, "Güçlü hukuk devleti olan ve demokratik bir yapıya sahip Türkiye, hem Yakındoğu ve Ortadoğu bölgesi hem de Arap Baharı'nı başlatan ülkeler için iyi bir örnek olabilir" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımız tüm toplulukların barışı için mücadele etmektedir