RTEÜ’deki uluslararası öğrenciler için kaynaşma yemeği

RTEÜ’deki uluslararası öğrenciler için kaynaşma yemeği

19 Nisan 2019, Cuma 15:37
A A
RTEÜ’deki uluslararası öğrenciler için kaynaşma yemeği

Filiz YILDIRIM/RİZE,(DHA)-RİZE'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde (RTEÜ) öğrenim gören uluslararası öğrenciler için kaynaşma yemeği düzenlendi. RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, öğrencilerin kendilerine emanet olduğunu belirterek, “Uluslararası öğrenci sayımız her yıl artıyor ve bu sayıyı daha da artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Rize Valiliği ile Rize İl Müftülüğünün organizasyonu, Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi ve Rize Uluslararası Öğrenci Derneği’nin katkılarıyla RTEÜ’de öğrenim gören uluslararası öğrenciler için kaynaşma yemeği düzenlendi. Kültür Park'ta gerçekleştirilen ve 42 farklı ülkeden 170 öğrencinin katıldığı yemeğe; Rize Valisi Kemal Çeber, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Birsel, Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın, Rize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, Rize Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Rize Göçler İdaresi Müdürü Mürüvvet Serap Aydın ve ilçe müftüleri katıldı.

'ONLAR BİZE EMANET'

Dünyanın birçok ülkesinden gelerek RTEÜ’de öğrenim gören öğrencilerin üniversitesinin bir parçası ve değeri olduğunu belirten rektör Karaman  “Uluslararası öğrencilerimizi kendi öğrencilerimizden farklı olarak görmüyoruz. Onlar bize emanet. Öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için tüm hocalarımızla birlikte gayret ediyoruz. Uluslararası öğrenci sayımız her yıl artıyor ve bu sayıyı daha da artırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Okan Buruk: İlk 5 için mücadelemizi sürdüreceğiz