RTÜK, Seda Sayan için düğmeye bastı: Cezası belli oldu!

RTÜK, Seda Sayan için düğmeye bastı: Cezası belli oldu!

RTÜK, çocuk yapmak isteyen Ece Gürsel'e "İnşaat işçilerini kullan" önerisinde bulunan Seda Sayan'ın sözleri için Show TV'ye 5 kez program durdurma cezası verdi

09 Mart 2018, Cuma 13:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Seda Sayan'ın Show TV'de yayınlanan programında Ece Gürsel'e "Sperm bankasından çocuk sahibi olur musunuz?" sorusu soruldu. 

Bu sorunun üzerine Seda Sayan, manken Ece Gürsel'e "Kız yazık, ne inşaat işçileri var! Günah, onlar insan değil mi? Doğurmak için ne bekliyorsun? Adamın genleri uygun, güzel adam, iyi adam, sırım gibi maşallah! Tuttuğunu koparıyor! Yap çocuğu, ne var!' İnşaatlara git" demişti.


5 KEZ PROGRAM DURDURMA CEZASI


Seda Sayan'a tüm Türkiye'den tepki yağdı. Seda Sayan'ın sözleri üzerine RTÜK de harekete geçti ve "Seda Sayan'la" isimli programda inşaat işçilerine yönelik tepki çeken sözler için kanala 5 kez program durdurma cezası verdi.


400'ÜN ÜZERİNDE ŞİKAYET İLETİLDİ


Seda Sayan'ın inşaat işçilerini hedef alan sözleri nedeniyle İnşaat İşçileri Sendikası ve vatandaşlardan RTÜK'e son birkaç günde 400'ün üzerinde şikayetin ulaştığı öğrenildi.


Seda Sayan'a tepkiler dinmiyor!


Öte yandan Ece Gürsel de durumla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Program esnasında bana bir soru soruldu. 'Sperm bankasından çocuk sahibi olmak ister misiniz?' diye. Ben de 'Sperm bankasından çocuk sahibi olmama geçtiğimiz yıllarda ailem destek çıktığı için sıcak bakıyordum, fakat şu anda böyle bir düşünceye sıcak bakmıyorum' dediğim sırada Seda Hanım son derece talihsiz, son derece yanlış bir yorumda bulundu.


'O AN ŞOKA GİRDİM'


O anda ben şoka girdim zaten ve konuyu kapatmaya çalıştım fakat onu susturabilmek ne haddime. Konuştukça konuştu ve olaylar buralara kadar geldi"


SEDA SAYAN TEPKİ GÖSTERDİ


İnşaat İşçileri Sendikası da Seda Sayan'a "Şarlatan" diyerek cevap vermişti. Tepkilere kızan Seda Sayan bugün sosyal medyadan açıklama yaptı.

Seda Sayan sosyal medyadaki açıklamasında, "Ne mühendisler, ne doktorlar var desem kimse tepki göstermeyecekti. İnşaat işçileri adamlıklarının farkında mı değiller." dedi.


İŞTE SEDA SAYAN'IN O PAYLAŞIMI:

Ece Gürsel'den Seda Sayan açıklaması! (Seda Sayan tepki gösterdi)


Seda Sayan'ın o sözleri için RTÜK harekete geçti


Hülya Avşar ile Seda Sayan'ın 7 ortak özelliği

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşkı Memnu dizisinin daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı paylaşıldı