RTÜK'ten klibe eşcinsel ceza

RTÜK iki kadının öpüştüğü klipte 'eşcinsellik', başka bir klipte de 'şehvetli okşama' var diyerek yayınlayan kanallara ceza kesti

14 Ocak 2015, Çarşamba 09:35
A A
RTÜK'ten klibe eşcinsel ceza

RADYO Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ‘One More’ isimli şarkıya çekilen klipte yer alan iki kadının öpüşmesi nedeniyle Genç TV’ye 12 bin 353 TL, ‘Dont Stop The Party Ft’ isimli şarkının klibinde ‘şehvetli okşama’ olduğu gerekçesiyle de Power TV’ye uyarı cezası verdi. Uzman raporlarında, “Eşcinsellik tedavi edilebilir” açıklamasıyla tepki çeken Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Cem Keçe’den alıntı yapıldı.

PITBULL’un ‘Dont Stop The Party Ft’ klibi: “Pornografiye varan davranışların ve mimiklerin yoğun bir biçimde kullanıldığı görülmüştür. Kadın figürünün yarı çıplak olarak sunulan beden bölgelerinin yine şehvetli biçimde okşandığı görülmüştür.”

ELLIPHANT’ın ‘One More’ klibi: “İki kadının öpüşme görüntülerine yer veriliyor. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Cem Keçe, ‘eşcinsellik olgusunun doğumsal olmadığı ve insanın doğasına aykırı, çoğu zaman ebeveyn hatası nedeniyle oluşan bir durum olduğu’ şeklindeki ifadesinden hareketle, bireylerin model alma yöntemiyle eşcinselliği televizyon aracılığıyla merak etmeleri söz konusudur.” (Hürriyet)

Sıradaki haber yükleniyor...