Ruhunuza iyi gelecek 5 çiçek çeşidi

Çiçekler sadece güzel görüntüleri ve kokularıyla değil insanlara ruhsal ve bedensel olarak iyi gelmeleriyle de biliniyorlar. İster bahçenizde isterseniz evinizin içinde yer verebileceğiniz bazı çiçeklerse özellikle ruhunuzu dinlendiriyor, size zihinsel olarak çok iyi geliyor…

26 Kasım 2018, Pazartesi 09:30
A A
Ruhunuza iyi gelecek 5 çiçek çeşidi

Frenk soğanı

Frenk soğanı yabani olarak yetişen, çoğunlukla otlu peynir yapımında kullanılan bir bitkidir. Özellikle Fransız mutfaklarında çok kullanılmaktadır. Frenk soğanı çiçeği uyku problemlerine ve unutkanlığa iyi gelir. Ayrıca mutluluk hormonu serotonini harekete geçirir ve depresyona yardımcı olur.

Ruhunuza iyi gelecek 5 çiçek çeşidi

Civanperçemi

Civanperçemi bahçenizde yer alması gereken çiçekler arasında geliyor. Özellikle çiçekleri yaşlandıkça kenarlarına oluşan pembe noktalar oluşur. Ancak sağlamlıkları açısından rezene çiçeklerine benzerler. Civanperçemi çiçeği endişe yatıştırıcı olarak kullanılır ve tansiyon düşüklüğüne birebir iyi gelir.

Ruhunuza iyi gelecek 5 çiçek çeşidi

Gül

Gül, şüphesiz ki genellikle herkesin sevdiği çiçekler arasında yer alıyor. Sevginin ve aşkın simgesi olan gül bitkisi hem bahçelerde hem de ev ve işyerlerinde çok güzel bir hava yaratır. Uluslararası gül festivalini de bu noktada unutmamak lazım. Sadece bir gülün kokusu bile depresyonu ve kaygıyı hafiflettiği kanıtlanmıştır.

 

 

Ruhunuza iyi gelecek 5 çiçek çeşidi

Papatya

Papatya çiçeği nazik ve narin bir kır çiçeği olarak bilinir. Anksiyete ve depresyonla savaşmak için kullanılır. Sinirlerinizi yatıştırır ve endişeyi azaltır. Çiçeklerinden çıkan buharlar, beynin koku alma kısmına giderek, gerginliğin ve stresin azalmasına yardımcı olur.

 

Ruhunuza iyi gelecek 5 çiçek çeşidi

Şakayık

Şakayık çiçeği Britanya'nın en sevilen çiçeklerinden biridir. Göz kamaştırıcı güzelliği ile zihni yatıştırmaya yardımcı olur ve vücudunuzu sakinleştirici bir serinlik yaratır. Özellikle beyaz şakayık, Çin tıbbında, endişe ve depresyonun hafifletilmesi için sık sık kullanılır.

Kaynak: PembeNar

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.