Ruj nasıl sürülür, doğru ruj rengi nasıl seçilir?

Rujumuzu mat mı alalım yoksa parlak mı? Peki mat ruj sürmenin incelikleri nelerdir? Hangi renk ruju nasıl sürmeliyiz? İşte cevapları...

A A
TEN RENGİNİZE GÖRE RUJ SEÇİN

TEN RENGİNİZE GÖRE RUJ SEÇİN

Mesela sarışın bir çehreniz varsa pembe renkler sizindir. Buğday tenli bir esmerseniz kırmızılar size çok yakışacaktır. Ama sizin için “mükemmel kırmızı”yı bulmak gerekir. Çünkü kırmızı zor bir renktir. Her ton herkese uymaz. Beyaz tenli, kızıl bir afetseniz soluk renkler kullanmanızı öneririz. Bej ya da açık şeftali gibi. Koyu tenliyseniz de içerisinde kahverengi tonu bulunduran, sıcak tonlardaki rujlar sizin için idealdir.

RUJU ELİNİZİN ÜZERİNDE DENEMEYİN

RUJU ELİNİZİN ÜZERİNDE DENEMEYİN

Almadan önce renkli makyaj malzemelerini mıncıklamak adettendir. Rujlar da mıncıklanacak elbet. Ama hepimizin yaptığı bir şey var, o da ruju direkt elimizin üzerine sürmek. Oysa ki elimiz ve dudağımızın rengi ne kadar da farklı değil mi? Size elbette ki herkesin haşır neşir olduğu bir ürünü dudağınızda deneyin demiyoruz. Ama dudak renginize daha yakın olan parmak uçlarınızda ruju deneyerek dudaklarınıza daha yakın bir sonuç alabilirsiniz.

DİŞLERİNİZ SARIYSA...

DİŞLERİNİZ SARIYSA...

Ne kadar fırçalasanız da ne kadar ağız bakımını yapsanız da bazen kemik yapısı yüzünden sarı dişlere sahip olabiliyorsanız. İşte bu durumlarda kırmızıdan uzak durup, mavi tonları barındıran rujlara yönelmenizde fayda var. Sarı-kırmızı ağızda oldukça fena bir görüntü oluşturur ama mavi tonları dişlerinizi daha beyaz gösterir.

MAT RUJ SÜRMEDEN ÖNCE...

MAT RUJ SÜRMEDEN ÖNCE...

Mat rujlar dudakların bütün pürüzlerini göstereceği için öncesinde dudakları ölü derilerden arındırarak pürüzsüzleştirmekte fayda var. Bizim önerimiz evde uygulayabileceğiniz pratik bir dudak peelingi. Esmer şeker, zeytinyağı ve balı karıştırın ve nazikçe dudaklarınıza masaj yapın. Birkaç dakika beklettikten sonra dudaklarınız mükemmel bebek yumuşaklığına kavuşmuş olacak!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yüz şekline göre kontür uygulama şekilleri nelerdir? Hangi yüz tipine hangi kontür uygulamaları yapılır?