Ruj sürmeden önce uygulaman gereken 5 adım

Soğuk ve kuru havalarda çatlayan dudaklar, rujun için ideal bir zemin oluşturmaz. Cildine uygun tonda bir ruj, sadece dudaklarını öne çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda yüzüne canlılık ve güzel bir ışıltı verir. Tabii bütün bu görev sadece seçtiğin ruja kalmıyor. Özellikle kış aylarında dudaklara bakım yapmadığın takdirde, kuru, çatlak ve kızarmış dudaklara sürdüğünüz rujun kalıcı olması ve pürüzsüz görünmesi neredeyse imkânsız.

19 Mart 2021, Cuma 10:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Nemlendirici

Nemlendirici

Dudaklarını bir sünger gibi düşün. Dudağını nemlendirdiğinde, suyu hapsederek dolgun ve canlı bir görünüm kazanır; susuz kaldığında ise kuru ve olduğundan daha ince görünür. Her gece uyumadan önce, dudaklarınıza shea yağı veya vazelin sürmeyi alışkanlık haline getir. Dişlerini fırçaladıktan sonra da ölü deriden kurtulmak için dudaklarını hafifçe fırçala.

Peeling

Peeling

Rujunu sürüp evden çıkmadan 15 dakika önce, kendi hazırladığınız dudak peeling’ini uygula. Özellikle mat rujları tercih ediyorsan, peeling sayesinde dudakların çok daha yumuşak ve pürüzsüz görünür. Tek yapmanız gereken biraz esmer şekeri bal veya zeytinyağıyla karıştırarak dudağınıza uygulamak. Karışımı 15 dakika boyunca dudağında beklettikten sonra, ölü deriden arınmak için elinizle ovala. Artık rujunuzu sürmeye hazırsın!

Makyaj bazı

Makyaj bazı

Özellikle mat renkler kullanmadan önce, dudağınız için makyaj bazı kullanın. Bu adım hem dudağındaki çizgilerin görünümünün azalmasını sağlar hem de dudağına nem verir. Ayrıca, makyaj bazı kullanmak, rujunun kalıcılığını da artırır.


Dudak fırçası

Dudak fırçası

Makyajını yaparken ruj fırçası kullan. Bu, dudağındaki ince çizgilerin görünümünün azalmasına ve dudaklarını daha net bir biçimde çerçevelemene yardımcı olur. Kışın dudakların kuruduğu için, rujunu eşit şekilde dağıtmak zorlaşır. Ruj fırçası sayesinde bu problemden de kurtulabilirsin.

Aydınlatıcı

Aydınlatıcı

Eğer mat rujları tercih ediyorsan, rujunu sürdükten sonra alt dudağının ortasına biraz aydınlatıcı uygula. Aydınlatıcı kullanmak, dudaklarının daha dolgun ve kalın görünmesini sağlar. Kırmızı ve ten rengi rujlar için altın renginde; pembe veya leylak tonlarında bir ruj sürdüğünde ise gümüş renkli bir aydınlatıcı kullan.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hepsi sizin elinizde: Kırışıklıkları artıran 14 alışkanlık