Kolay ruj sürmenin 8 püf noktası

Makyaja hepimiz rujla başladık. Çünkü en kolay gibi görünen makyaj malzemesi. Ancak doğru bir ruj tekniğiyle yanlış bir ruj tekniğini yan yana getirdiğinizde farkı görüyorsunuz. Doğru sürülmüş bir ruj, hem sizi daha genç gösterir, hem de daha şekilli dudaklara kavuşmanızı sağlar. Ruj sürmek için en doğru tekniklerini anlattık.

08 Nisan 2021, Perşembe 13:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dudak kenarlarında kalanlar

Dudak kenarlarında kalanlar

Renkli kalemlerle yapılan bazı yerlerdeki renklendirmeler, kreşteki çocukların resim dersinde yapılsaydı, komik olabilirdi. Ancak ruj ile yapacağız makyajın, 5 yaşında bir çocuğun yaptığı makyaj gibi durmasını istemiyorsanız, ruj fırçası kullanmanızı öneririz. Rujunuzu fırça ile ince bir tabaka olarak sürdüğünüzde, makyajınız daha güzel duracaktır. Fazla gelen boyayı, dudaklarınızdan taşan kısımları hafifçe mendille silebilirsiniz.

Dudaklarınızı çevreleyin

Dudaklarınızı çevreleyin

Dudak kalemi hiçbir zaman belirgin olmamalı… Doğal dudak renginizi kaybetmeyecek şekilde gölgelendirme yapabilirsiniz. Rujla değil de dudağınızı çevreleyecek hafif bir kalem ile dudaklarınızı belirginleştirebilirsiniz.


Göz makyajını ve allığınızı fazla kaçırmayın

Göz makyajını ve allığınızı fazla kaçırmayın

Etkileyici bir ruj sürdüyseniz, dudaklarınızla dikkati üzerinize toplayabilirsiniz. Dudaklarınızla ön plana çıkmak istiyorsanız; göz makyajınızı ve allığınızı fazla kaçırmamalısınız.


 Bıyıklarınızı aldığınız belli olmasın

Bıyıklarınızı aldığınız belli olmasın

Dudağınızın üzerinde olan tüyler hiç de hoş görünmez. Bıyık bölgenizi nemlendirin ve sonrasında istenmeyen tüylerden kurtulun. Böylece oluşacak kızarıklığın önüne geçmiş olursunuz.

Çatlamış dudaklar

Çatlamış dudaklar

Ölü deriyi atmak için dudaklarınızı nemli bir havlu ya da yumuşak bir diş fırçasıyla nazikçe ovalayın. Rujunuzu sürmeden önce krem kullanın ve dudaklarınızın kremi emmesini bekleyin. Gün boyunca dudaklarınızı nemli tutmak için ya parlatıcı kullanın ya da rujunuzu dağıtmayacak şekilde kreminizi sürün.

Abartısız renklerle makyaj

Abartısız renklerle makyaj

İşte altın kural! Diğer detayların dışında, doğru bir ruj, gündüz yapacağınız bir makyaj için mükemmel görünmenizi sağlar. Eğer dudağınızda deneyemiyorsanız, rujunuzu parmağınızda test edebilirsiniz. Nasıl bir şey alacağınız konusunda kararsızsanız, dudaklarınızı belirginleştirecek renkleri seçin.

Dişlerinize bulaştırmayın

Dişlerinize bulaştırmayın

Rujunuzu sürerken, ağzınızı kapalı tutun. Dişlerinizin de boyanmasına gerek yok ve tabii ki dişlerinizdeki ruj lekelerini silme zahmetine girmenize

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugüne kadar yıkadığınız telvelere üzüleceksiniz: Kahve telvesiyle güzelleşmenin 8 yolu