Rumlar Julio İglesias'ı da engelledi

Rumlar Julio İglesias'ı da engelledi

Kıbrıs Rum basını, ünlü İspanyol şarkıcı Julio İglesias'ın Girne'deki Merit Crystal Cove Otel'de 16 Ekim'de vereceği konseri iptal ettiğini duyurdu

07 Ekim 2010, Perşembe 15:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rum Alithia gazetesi, İglesias'ın, "Kuzey Kıbrıs'ta varolan rejim" hakkında bilgi almasının ardından, Girne'de vereceği konseri iptal ettiğini iddia etti. İglesias'ın, KKTC'de son 4 ay içerisinde konserini iptal eden beşinci mega star olduğuna değinen gazete, konserin iptal edilmesinde, şarkıcının internet sayfasına protesto yollayan ve KKTC'deki durum hakkında bilgi veren Amerika'daki Yunanlı ve Kıbrıslı Rumların etkili olduğunu ileri sürdü.

Haberde, İglesias'ın açıklamasında, "kendine devlet diyen ve uluslararası açıdan tanınmayan bir yerde hiçbir zaman konser düzenlemeyeceğini" söylediği iddia edildi. Haberde, "daha önce Jenifer Lopez, Anastasia, Rihanna ve Justin Timberlake'in Kuzey Kıbrıs'taki konserlerini iptal ettiği" belirtildi.

Yunanistan'daki LAOS partisinden bazı milletvekilleri, daha önce, İglesias'ın konserinin engellenmesi için, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ile Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Jerzy Buzek'ten "müdahale etmeleri" talebinde bulunmuştu.

KKTC'deki Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar da, konserin engellenmesi girişimleriyle ilgili yaptığı açıklamada, "Julio Iglesias konserinin KKTC'de bir dostluk nişanesi olarak yer alması gerektiği" düşüncesinde olduğunu belirterek, sanat ve kültürün evrensel olduğunu ve politik çekişmelere malzeme olmaması gerektiğini kaydetmişti.

Rumların daha önceki hedefleri... Sonraki sayfada...

RUMLARIN HEDEFİ ANASTACIA

RIHANNA KIBRIS'TA SAHNE ALACAK AMA...

KIBRIS'TA 'SHAKIRA MI J-LO MU' KRİZİ

LOPEZ RUMLARA BOYUN EĞDİ

AA

2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kıvanç Tatlıtuğ'dan, karavanlı koronavirüs önlemi