RunTOFD İstanbul için geri sayım başladı

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ve Omurilik Felçlileri Gençlik ve Spor Kulübü (OFSK) tarafından düzenlenecek RunTOFD İstanbul koşusu için geri sayım başladı. Organizasyon, 29 Nisan Pazar günü saat 10.00'da Yeşilköy sahildeki 5,5 kilometrelik parkurda gerçekleştirilecek. RunTOFD İstanbul ile sporla insanlara yeni dostluklar kazandırmak, iyilik köprüsü kurmak ve engelli bireylerin özgürlüğüne kavuşması amaçlanıyor

10 Nisan 2018, Salı 20:29 Son Güncelleme:
A A
RunTOFD İstanbul için geri sayım başladı
Yeni oluşabilecek kalıcı sakatlıkları önlenme ve toplumu bu alanda bilinçlendirme amacıyla 20 yıldır faaliyet gösteren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul iş birliğiyle koşuyu organize ediyor.

İtici güç olarak tekerlekli sandalyeli bir koşucuya parkur boyunca eşlik edilebileceği gibi bireysel olarak veya kişilerin kendi takımlarıyla koşuya dahil olması mümkün. Her yaştan katılımın beklendiği etkinlikte, koşunun ardından saat 11:00-15:00 arası RunTOFD İstanbul Festivali tüm katılımcılarını ağırlayacak. Koşuya kaydolmak için www.runtofd.com adresi ziyaret edilebilir. 

Koşu hakkında bilgi veren TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş "Mayıs 2017 yılında düzenlediğimiz RunTOFD Bakırköy koşusuna her yaştan birçok kişi katıldı. RunTOFD Bakırköy büyük bir başarıyla sonuçlandı, katılımcılar hem spora katılmanın mutluluğunu yaşadı hem de koşu sonrasında düzenlenen festivale katılarak dostluklar edindi. TOFD ve OFSK olarak, 29 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul iş birliğinde Yeşilköy sahilde yine büyük bir koşu organizasyonu düzenleyeceğiz. RunTOFD İstanbul’un bir diğer özelliği de koşarken yapılan bağış çağrılarıyla hareket kısıtlılığı olan kişiler için akülü tekerlekli sandalye temin etmektir" açıklamasında bulundu.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bu hafta vizyona giren 8 film