Rus hocadan itiraf! 'Türkiye'nin başına geçebilirdim'

Rusya Milli Takımı'nı 5 sene boyunca çalıştırdıktan sonra 2021 yazında görevinden ayrılan Stanislav Cherchesov, Hamit Altıntop ile görüştüğünü açıkladı. Türkiye Milli Takımı'nın adayları arasında yer aldığını itiraf eden Cherchesov, takımı ve ülkeyi iyi tanıdığını söyledi. Cherchesov Türkiye'de daha önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na olan benzerliğiyle gündeme gelmişti.

21 Ekim 2021, Perşembe 09:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hamit Altıntop, Stefan Kuntz'un Türkiye Milli Takımı'nın başına getirildiğinin açıklandığı basın toplantısında hoca arama sürecine dair bazı detaylar vermişti.

25 kadar teknik direktörle görüştüğünü söyleyen Altıntop, son kararı ise Kuntz'da kıldıklarını belirtmişti.

Görüşülen çok sayıda hocadan birinin Rusya'nın eski teknik direktörü Stanislav Cherchesov olduğu ortaya çıktı. Cherchesov'un bizzat açıkladığı olaya göre Altıntop ile görüşen Cherchesov, TFF'den olumlu dönüş alamadı. İşte Rus hocanın sözleri:

Türkiye'den aramışlardı beni. İki kez federasyon yönetim kurulu üyeleriyle görüştüm. Hamit Altıntop ile görüştüm. Adaylardan biriyim ama Stefan Kuntz isminde karar alındı. Diyalog kurmakta zorlanmadım. Çünkü 5 yıl boyunca Türkiye ile çok maç oynadık. Türkiye hakkında yeterli bilgiye sahiptim zaten.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Felipe Melo 1.5 yıllığına Galatasaray'a dönebilir!