Russell Crowe Edirne'de!

Russell Crowe, Çanakkale Savaşı'nı konu edinen filminin bazı sahnelerinin çekileceği belirtilen Edirne'de tarihi mekanları gezdi

28 Temmuz 2013, Pazar 13:29
A A
Russell Crowe Edirne'de!

Oscar ödüllü aktör Russell Crowe, Edirne’ye geldi. "Gladyatör", "Akıl Oyunları" ve "Robin Hood" gibi filmlerle tanınan 49 yaşındaki Crowe, Çanakkale Savaşı’nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919’da Türkiye’ye gelişini anlatan filminin bazı sahnelerinin çekileceği belirtilen kentte, tarihi mekanları gezdi.
Selimiye Camisi, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, tarihi konaklar ile Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nı gezen Crowe’a, Edirne Valisi Hasan Duruer ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun danışmanı Tuna Bekleviç eşlik etti.

Vali Duruer, gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne’nin tarihi mekanları ve kültürel özellikleriyle tam bir sinema platosu olduğunu belirtti.

Bugün de Russell Crowe ile kentteki tarihi mekanları gezdiklerini anlatan Duruer, "1915 Çanakkale Savaşlarını anlatan bir filmin Edirne’de çekilmesine karar verildi. Kendisi de burada çok rahatlıkla film çekileceği konusunda irade beyan etti. Bu tip çalışmaların Edirne’ye çok büyük katkısı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

"TARİHİ DOKUDAN ÇOK ETKİLENDİM"

Russell Crowe, tarihi mekanları gezdikten sonra Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi ziyaret etti.

Crowe, ziyarette yaptığı konuşmada, Edirne’yi gezdiğini ve kentteki tarihi dokudan çok etkilendiğini belirterek, "Çok güzel yerleri, mekanları gezdik. Tarihi dokudan çok etkilendim. İnşallah buralarda film çekebilme şansımız da olacaktır" dedi.

Belediye Başkanı Sedefçi de dünyaca ünlü oyuncu Russell Crowe’u Edirne’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Sedefçi, ünlü oyuncuya kenti simgeleyen çeşitli hediyeler verdi.

DAHA ÖNCE DE GELMİŞTİ

Ünlü aktör, iki ay önce de istanbul'a gelmiş ve Sirkeci’deki 540 yıllık tarihi Hocapaşa Hamamı’nda Mevlevi sema ayini izlemişti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Maden ocağında ilk sahur