Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Suriye açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Suriye açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Suriyeli silahlı muhaliflerin siyasi sürece katılımlarını ve böyle bir diyalogda seslerinin duyulmasını çok önemli görüyoruz." dedi

13 Şubat 2017, Pazartesi 16:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriyeli silahlı muhaliflerin siyasi sürece katılmasının ve seslerinin duyulmasının çok önemli olduğunu söyledi.
 

ASTANA GÖRÜŞMELERİ


Lavrov, Moskova'da Moğolistan Dışişleri Bakanı Tsend Munkh-Orgil ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, 15-16 Şubat'ta Astana'da düzenlenmesi planlanan Suriye görüşmelerine ilk toplantıda olduğu gibi Türkiye, Rusya, İran ile rejim ve muhaliflerin katılacağını söyledi.


Sergey Lavrov, Astana'ya BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın yanı sıra ABD'nin de gözlemci statüsünde davet edildiğini belirtti. Astana platformunun Suriye'deki ateşkesin gözlemlenmesi ve siyasi reform sürecinin geliştirilmesine katkı sağlayacağı kanısında olduğunu belirten Lavrov, "Silahlı muhaliflerin siyasi sürece katılımlarını ve böyle bir diyalogda seslerinin duyulmasını çok önemli görüyoruz" dedi.


"İSTENMEYEN OLAYLARIN YAŞANMAMASI İÇİN..."


Suriye'de terörle mücadele eden çok sayıda taraf ve silahlı grup bulunduğuna dikkati çeken Lavrov, istenmeyen olayların yaşanmaması için sahadaki herkesin eylemlerini koordine etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İsrail'in hain saldırılarında can kaybı giderek artıyor