Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un 'El Bab saldırısı' açıklamasında kritik çeviri hatası

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un 'El Bab saldırısı' açıklamasında kritik çeviri hatası

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un Türk askerlerinin şehit olduğu El Bab saldırısıyla ilgili açıklaması, "Bizim bununla bir ilgimiz yok, Suriye'nin saldırısı" şeklinde tercüme edilmişti. Dışişleri kaynaklarından şu flaş düzeltme geldi: "Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un çevirisinde hata oldu. Lavrov, 'El Bab saldırısını ne Rusya, ne Suriye rejimi yapmıştır' dedi"

01 Aralık 2016, Perşembe 13:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Antalya’da, Türkiye-Rusya Ortak Stratejik Planlama Grubu 5’inci Toplantısı kapsamında bugün bir araya gelmiş ve ortak basın açıklaması yapmıştı.


LAVROV'UN SÖZLERİ NASIL ÇEVRİLMİŞTİ?


Lavrov'un, 24 Kasım'da Türk askerlerine Suriye'de savaş uçakları tarafından açılan ateş açılması ve 3 askerin şehit edilmesiyle ilgili sözleri, çevirmen tarafından, "Suriye'nin silahlı kuvvetleri tarafından yapılan bir saldırıdır. Bizim Rusya Federasyonu olarak bununla hiçbir ilgimiz yoktur" şeklinde tercüme edilmişti.


Lavrov: Türk askerine yönelik El Bab saldırısıyla ilgimiz yok, Suriye'nin saldırısıdır


ÇEVİRİ HATASI


Son dakika gelişmesi olarak Dışişleri kaynakları, Lavrov'un söyledikleriyle ilgili bir çeviri hatası olduğunu bildirdi.

Yapılan açıklamada, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un çevirisinde hata oldu. Lavrov, El Bab saldırısını ne Rusya ne Suriye rejimi yapmıştır dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York Times heyetini kabul etti