Rusya: El Nusra lideri Culani komaya girdi

Rusya: El Nusra lideri Culani komaya girdi

Rusya, Suriye'de düzenlenen bir hava operasyonunda ağır yaralanan El Nusra Cephesi'nin (yeni ismiyle Fetih el Şam) lideri Ebu Muhammed Culani'nin komaya girdiğini açıkladı
 

05 Ekim 2017, Perşembe 10:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Igor Konaşenkov, Rus askeri polisine yönelik bir saldırıya yanıt olarak gerçekleştirilen bir hava operasyonunda kolu kopan El Nusra lideri Ebu Muhammed Culani'nin komaya girdiğini öğrendiklerini söyledi.

Konaşenkov, "Culani'nin komaya girmesi İdlib'deki teröristlerde kafa karışıklığı yarattı" dedi. Konaşenkov yeni bir hava operasyonunda ise, El Nusra'nın 7 üst düzey ismi ile birlikte 49 militanın daha öldürüldüğünü ekledi. Konaşenkov ayrıca, hava operasyonunun, 'El Nusra'nın İdlib vilayetindeki doğu sektörünün' liderlerinin acil bir toplantı için bir araya geldiği istihbaratının alınıp doğrulanması ardından Su-34 jetleri ile düzenlediğini kaydetti.

Konaşenkov'un aktardığına göre, hava operasyonunda öldürülen militanlar arasında Musab el Huseyn, Ebu Turab Dagestani, Abdurrahmen el Muhacir, Ebu Ahmed el Cazravi de yer alıyor.

İsmini geçen yıl Fetih el Şam olarak değiştirip El Kaide'den ayrıldığını duyuran El Nusra Cephesi, başka cihatçı gruplarla birlikte Heyet Tahrir el Şam adında bir çatı örgüt kurdu. Culani de Heyet Tahrir el Şam'ın komutanı.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: George Floyd davasında flaş gelişme