Rusya'dan 'Umut' ışığı

Antalya'da trafik kazasında bilincini kaybedip felç olan gence 'Umut' adı takılmıştı. Gülsüm Kabadayı'nın bakımını üstlendiği genç, Rusça'ya tepki vermişti. Gencin Rus televizyonu ORT'deki görüntülerini izleyen bir Rus anne, “Bu benim 13 yaşında kaybolan oğlum” dedi ve oğlunun fotoğrafını Antalya'ya gönderdi

02 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A
Rusya'dan 'Umut' ışığı

KADERLERİ KESİŞTİ

Antalya’da geçen yıl 30 Ağustos’ta bir aracın çarpıp kaçtığı genç bilincini kaybedip felç olmuştu. Gencin üzerinden kimlik çıkmamıştı. Kemik yaşının 17 olduğu belirlenen gence Mustafa Öz adıyla nüfus cüzdanı verilmişti. Ama hastanedeki görevliler gence ‘Umut’ adını takmıştı. Umut’un kaderi aynı hastanede bir yakınını bekleyen Gülsüm Kabadayı ile kesişmişti. Eşinden boşanmış 3 çocuk annesi Gülsüm Kabadayı, devletin 651 lira maaş bağlamasıyla Umut’un ‘koruyucu annesi’ olmuştu.

AİLESİ ARANIYORDU

Gülsüm Kabadayı’nın evine gelen bir misafiri Umut’u Rus’a benzetmişti. Umut, misafirin Rusça konuşmalarına tepki verince gencin Rus olabileceği düşünülmüştü. Umut için Rusya’nın devlet televizyonu ORT devreye girmişti. Kayıp vatandaşları bulmaya yönelik ‘Beni Bekle’ adlı programda Umut’un görüntüleri yayınlanmaya başlamıştı. Programda Umut’un sünnetli olduğu, iki kulağında toplam 9 küpe deliği bulunduğu, sağ bacağı ve kalçasında yanık izi olduğu da belirtiliyordu.

GÖRÜNCE TEPKİ VERDİ

Programı izleyen bir Rus anne, 13 yaşında kaybolan oğlunun Umut olduğunu iddia etti. Rus anne, oğlunun da sünnetli ve belirtilen tüm izlere sahip olduğunu söyledi. ORT yetkilileri, iddianın araştırılması için Rus çocuğun annesindeki son fotoğrafını internetten Antalya’ya gönderdi. Umut bu fotoğrafa tepki verdi. Gülsüm Kabadayı fotoğraf için “Evet o aynı Umut. Kaşları, çene yapısı, burnu aynı. Umut, Rusya’ya götürülmeli. Annesiyle karşılaşınca konuşacağına inanıyorum” dedi.  Erol AKKIR/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.