Rusya'nın güzellik kraliçesi tacını kaybetti

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Rusya’nın başkentinde düzenlenen yarışmaya ilgi oldukça fazlaydı. Yarışmanın birincisi 25 yaşındaki Alesya Semerenko olmuştu.

23 Mart 2019, Cumartesi 19:10 Son Güncelleme:
A A

Alesya Semerenko Moskova’da bulunan Crocus City Hall koser salonunda düzenlenen yarışmaya Rusya'nın güneyinden, Krasnodar bölgesinden katılmıştı.


Zaferin peşinden yürüdüğünü söyleyen Semerenko, "Daha önce Rusya Güzeli yarışmasına katıldım ve 20'nci oldum ama bu kararın adil olmadığını hissettim ve daha iyisine layık olduğumu düşünüyordum." demişti.


O günlerde tacın yeni sahibi olan Alesya Semerenko, amacının zengin bir koca bulmak olmadığını söylemişti ve Moskova güzeli, "Kendimi gerçekleştirmek, ünvanımı hayır işler için kullanmak isterim" ifadesini kullanmıştı.


Sosyal medyada hatırı sayılır bir takipçi kitlesi olan Moskova güzeli bu dereceyi elde ettiği için mutlu olduğunu ifade etmişti.


İlerisi için planları arasında bolca ülke gezmek olan Alesya Semerenko, sosyal medya hesabından sık sık paylaşımlarda bulunuyordu.


Son günlerde ise öyle bir şey yaşandı ki, Rus güzel neye uğradığını şaşırdı!


Yarışma kurulu, sözleşme kurallarına uymadığı gerekçesiyle 2018 güzeli Alesya Semerenko’nun ünvanını geri çekme kararı aldı.


Bu olayla beraber Rusya’da gerçekleştirilen Miss Moskova güzellik yarışmasında 23 yıldır ilk kez bir güzelin tacı geri alınmış oldu.


Yarışmanın sosyal medya hesabından yapılan duyuruya göre, 2018 güzeli Alesya Semerenko, tacını ikinci güzel Kseniya Palenova'ya vermek zorunda kaldı.


HAYIR İŞLERİNE GİTMEDİ

HAYIR İŞLERİNE GİTMEDİ

Yarışmanın organizatörü Tatyana Andreyeva-Falk'a göre, Semerenko'nun yıl içinde hayır etkinliklerine katılması gerekiyordu, fakat bu kuralı yerine getirmedi.


Ancak Instagram'da aktif bir yaşam sürüyor. Bu kadar kayıtsızlıkla daha fazla bir şey yapılamaz. Tacı ondan zor aldık.


Ayrıca taç, içler acısı durumdaydı. Kırmış, tamir gerekiyor. Bu değerli bir taç, gümüş ve altın kaplamalı, yarı değerli taşlarla süslü" dedi.


Böylelikle 2018 güzeli Alesya Semerenko'nun ünvanı geri alındı ve bu durum yarışma tarihinde bir ilk olarak hafızalarda yer aldı.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Vatan Şaşmaz'ın katili Filiz Aker'in yıllar önce söylediği sözler ortaya çıktı