Rüya gibi tango konseri

Rüya gibi tango konseri

Rüya gibi tango konseri

23 Şubat 2020, Pazar 14:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), çok özel bir konserle tango severlere rüya gibi bir akşam yaşattı.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera sahnesinde gerçekleşen ve farklı temalardaki konserleriyle ünlenen 'Anadolu Nefesli Beşlisi' adlı grubun 'Tangoloji Konseri'ne, Antalyalı müzik severlerin ilgisi yoğun oldu, salonda oturacak boş koltuk kalmadı.

Sahneye Bilkent Üniversitesi Flüt Sanat Dalı öğretim görevlisi Doçent Cem Önertürk, Antalya DOB obua sanatçısı Ufuk Soygürbüz, Samsun Devlet Opera ve Balesi klarinet sanatçısı Kıvanç Fındıklı, Bilkent Senfoni Orkestrası fagot sanatçısı Ozan Evruk ve Samsun Devlet Opera ve Balesi korno sanatçısı Hüseyin Uçar çıktı.

'Anadolu Nefesli Beşlisi' adlı grup, önce tango ezgileri ve tarihiyle ilgili anlatımda bulundu. Grubun düzenlemelerinden oluşan tango eserleri Tolga Salman'ın bandoneonu, Bilge Yılmaz ve Emre Akyurt'un sesleriyle hayat buldu.

Tango severler, usta müzisyenlerin dans eşliğinde yorumladığı ve içerisinde hırçınlık, asilik, küstahlık gibi duygular barındıran melankolik tango eserleriyle müzik dolu bir akşam yaşadı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beton yol uygulaması Avsallar'dan start aldı