Rüyasında define gördü, hocaya sordu, bahçesini kazdırdı!

Rüyasında define gördü, hocaya sordu, bahçesini kazdırdı!

Nevşehirde bir kadın, rüyasında gördüğü definenin yerini öğrenebilmek için sahte hocaya 800 TL verdi. Sözde hocanın ’Define evinin bahçesinde’ demesi üzerine ev sahibi bahçeyi kepçe ile kazdırdı ama...

27 Mayıs 2019, Pazartesi 15:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde ikamet eden 50 yaşındaki Selcan Ekim isimli kadın bir gece rüyasında define gördü ve definenin yerini öğrenmek için yakınlarının tavsiyesi üzerine bir hocaya gitti. Sahte hoca, 800 lirasını aldığı kadına, "Rüyanda gördüğün define, evinin bahçesinde gömülü" dedi.

Durumu akrabası Köksal Ekim ile paylaşan kadın, bu kişi aracılığıyla bahçesinde kazı yapabilmek için Nevşehir Müze Müdürlüğü’ne başvurdu.

Müze Müdürlüğü'nden gelen yetkililer ve polis eşliğinde bu sabah evine getirdiği iş makineleri yardımıyla bahçesini kazdıran Selcan Ekim, büyük bir heyecanla kazıyı bekledi. Kazı çalışmaları sırasında kameralara görünmemek için bahçesine çıkmayan Selcan Ekim’in akrabası Köksal Ekim: " Burada mezar olduğunu belirledik. Bir lahit mezar var. Gereken işlemler için Müze Müdürlüğü’ne başvuru yaptık. Şimdi de kazdırıyoruz. Allah nasip ederse kısa bir zamanda ne olacağı belli olacak. Burada hocalık iş var dediler. Bazı hocalar söyledi. Uydudan bazı görüntüler aldık olduğuna dair. İşte sonucu bekliyoruz. Çıkmazsa havamızı alıp gideceğiz. Lahit müze olduğunu içerisinde malzeme olduğunu söylediler. Müze Müdürlüğü ise herhangi bir şey çıkması durumunda belli bir miktarı kendilerinin alacağını belli bir miktarının ise bize verileceğini söylediler. Çıkarsa devletimizde kazansın bizde kazanalım. Burada oturanlar rüyasında görmüş. Rüyasında gördüğü için buraya kazı başlattık" dedi.

'EMEKLER BOŞA GİTTİ'

Yaklaşık 2 saat süren kazı çalışmaları sonucunda bahçede herhangi bir defineye ulaşılamadı. Yaşadıkları hayal kırıklığını ‘Emekler boşuna gitti’ diye anlatan Ekim: "Valla ne söyleyeyim. Gördüğünüz gibi emekler boşa gitti. Yeniden kapattırıyoruz. Beklentimiz var yönündeydi o da olmadı geri kapattırıyoruz" şeklinde konuştu.

KAZI SÜRERKEN HOCA ORTADAN KAYBOLDU

Bu arada kazı çalışmaları sırasında evin bahçesine gelen ve definenin yerini söylemesi karşılığında 800 TL aldığı iddia edilen hoca ise kazı çalışmalarının sürdüğü sırada gözlerden kayboldu.

NEVŞEHİR (İHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı