'Rüyasında'' karısını boğdu, ceza almadı

İngiltere'de uyku esnasında rüya görürken karısını boğan adam serbest bırakıldı

20 Kasım 2009, Cuma 16:16
A A

Güney Galler’den Brian Thomas, geçen sene temmuzda tatildeyken 40 yıllık karısı Christine’i boğarak öldürdü ve hakkında cinayetten dava açıldı. Ancak Thomas’ta uyku hastalığı bulunduğunu kabul eden savcılar, Thomas’ın her ikisi de uykudayken cinayeti işlediği sırada, vücudu üzerinde kontrolü bulunmadığı sonucuna vararak davayı geri çekti. 

ÇOK CANLI RÜYALAR GÖRÜYORMUŞ

Tatillerini karavanda geçiren çiftin uyurken, otomobilli gençler tarafından rahatsız edildiği, daha sonra rüyasında gençlerden birinin karavana girdiğini gören Thomas’ın uyandığında yanında karısının cesediyle karşılaştığı ve polisi aradığı bildirildi. 

Thomas’ın düzenli olarak aldığı antidepresanların kendisini iktidarsız bıraktığı, karısıyla "yakınlaşmak" istediği için tatile gitmeden önce ilaçları bıraktığı belirtildi. Tıp uzmanları, ilaçların böyle aniden bırakılmasının Thomas’ın çok canlı rüyalar görmesine yol açmış olabileceğini söylediler. Hakim, yasaların gözünde Thomas’ın yaptığının sorumluluğunu taşımadığını, kendisinin nazik ve karısına bağlı bir erkek olduğunu söyledi. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.