Ryan Babel'in Ajax övgüsü dikkat çekti

Galatasaray'ın devre arasında Ajax'a kiraladığı Ryan Babel, yeni kulübünde açıklamalarda bulundu. Ajax'a transfer olma sebebini açıklayan Babel, Galatasaray'ı eleştirir bir tavırla Amsterdam ekibini övdü.

07 Şubat 2020, Cuma 13:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Ryan Babel, 2020 Avrupa Şampiyonası'nda Hollanda kadrosunda olmayı hedefliyor. 33 yaşındaki oyuncu belki de kariyerindeki son turnuva olan EURO 2020'yi kaçırmak istemiyor.

Galatasaray'da gözden düşmesi, eleştirilmesi, takımın kötü gidişatı ve yedek kalmaya başlaması sonrası Babel, turnuva kadrosunda yer alabilmek için Ajax'a gitti.

Babel, Ajax'a gitmesini şu sözlerle açıkladı:

"Gelecek aylar için net olarak hedefim; EURO 2020’de olmak. Tüm enerjimle hedeflerime odaklandım. Ajax’ta da şampiyon olmak istiyorum. Benim için en ideal ilerleme Avrupa şampiyonasında olabilmek"

Babel'in açıklamalarında dikkat çeken bir diğer kısım da Ajax'a övgü gibi görünen ve Galatasaray'daki işleyişe eleştiri gibi duran şu cümlelerdi:

"Bazı ufak detaylar fark ettim. Örneğin tesislerde, antrenmanlarda her teknik çalışma bir fikir doğrultusunda ilerliyor. Bütün antrenörler, turnuvalar ve maçlardaki her detay üzerine çalışıyor. Çok yüksek seviyede bir hazırlık var"

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER TFF, Elazığspor'un ligden çekilme talebini kabul etti