S4 ve Note 3'e KitKat geldi!

Galaxy S4 ve Note 3 sahiplerinin beklediği Android 4.4 güncellemesi, sonunda internete sızdı!

13 Ocak 2014, Pazartesi 11:15
A A
S4 ve Note 3'e KitKat geldi!

Sa>Galaxy S4 için hazırladığı Android 4.4 güncellemesi, gerçeğe dönüşmeye hiç olmadığı kadar yakın. Güncellemenin I9505XXUFNA1 kodlu test sürümü internete sızmış durumda ve isteyenler, onu indirip cihazlarında deneyebiliyorlar.

İnternete sızan Galaxy S4 Android 4.4.2 güncellemesinin kararlı bir biçimde çalıştığı söyleniyor. Bu, güncellemenin tamamlanmasına çok az zaman kaldığını ve yakın zamanda Galaxy S4'lere dağıtılmaya başlanacağını gösteriyor.

Android 4.2.2 güncellemesi, Galaxy S4'ü biraz daha hızlı hale getiriyor. Yeni işlevleriyse ilk bakışta görmek biraz zor. Samsung, Android 4.2.2'de uyarı çubuğunu saydam KitKat tasarımıyla bütünleştirmiş. Bunun yanında klavye, yatay modda kullanımı kolaylaştıracak biçimde güncellenmiş. Kilit ekranındaysa artık bir kamera kısayolu yer alıyor.

Riske girip Android 4.4.2'yi GT-I9505 model Galaxy S4'lerinde denemek isteyenler, gerekli dosyaları Sammobile'dan edinebilirler.

Bir iyi haber de Galaxy Note 3 için geldi... Haberimizin ikinci sayfasında...


Bir KitKat sızıntısı da Galaxy Note 3 için geldi!

Galaxy S4 için geliştirilen ilk Android 4.4 test sürümünün hemen ardından, bir sızıntı da Galaxy Note 3 için geldi. N9005XXUENA6 kodlu Android 4.4.2 sürümü, Galaxy S4'e gelen sürümle neredeyse aynı yenilikleri içeriyor. 

Arayüzde dikkat çeken en önemli yenilik, bildirim alanındaki kısayolların, yeşilden beyaza dönmüş olması. Performans açısından da önemli bir artış söz konusu. Kilit ekranına eklenen kamera kısayolu ise, Galaxy S4 güncellemesinde de olduğu gibi, kullanıcılara kısa yoldan kameraya ulaşma imkanı sağlıyor.  

CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...