S5 Prime hakkında her şey!

S5 Prime hakkında her şey!

Samsung'un çok konuşulan "premium" cebi hakkında şimdiye kadar tüm öğrendiklerimiz...

22 Mayıs 2014, Perşembe 00:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galaxy S5, çok sayıda etkileyici özellikle gelen, müthiş bir telefon. Ancak Sony, HTC ve LG gibi rakiplerden gelen baskı, Samsung'u Galaxy S5'i yenilemeye zorlayabilir.

Galaxy S5'in yapı kalitesi, HTC One M8, Sony Xperia Z2 ve iPhone 5S gibi telefonların açıkça gerisinde kalıyor. Full HD ekran çözünürlüğü ise onu QHD çözünürlükle gelmesi beklenen LG G3'ün gerisinde bırakabilir.

İpuçlarına bakacak olursak Sa sürümünün olmayacağını söylemişti, ancak bu açıklama, Galaxy S5 Prime dedikodularını pek yavaşlatmadı.

İşte Samsung Galaxy S5 Prime hakkında şimdiye kadar öğrendiklerimiz:

Çıkış tarihi

Galaxy S5 Prime'ın Haziran ortalarında çıkması bekleniyor, ancak bu tarihin değişme ihtimali var. Bir rapora göre Samsung, QHD ekranların üretiminde sorun yaşadığından, sadece belirli sayıda Galaxy S5 Prime üretebilir. Bunun yanında Galaxy S5 Prime'ın tüm dünyada piyasaya sürüleceğinin herhangi bir garantisi de yok. Cep, gün yüzünü sadece Asya'da görebilir.


Fiyatı ve ekranı

Fiyatı

S5 Prime'ın pahalı bir telefon olacağını söylediğimizde hiç şaşırmayacağınızı biliyoruz. Naver.com'un elde ettiği bilgiye göre telefonun SIM kilitsiz çıkış fiyatı, yaklaşık 880 dolar olacak. Cihazın Türkiye'deki fiyatı, vergiler eklendiğinde muhtemelen çok daha yüksek olacaktır. Dolayısıyla S5 Prime'ın Galaxy S5'ten pahalı olacağını söyleyebiliriz.

Ekranı

Galaxy S5 Prime'ın en önemli yeniliklerinden bir tanesinin ekranı olacağı düşünülüyor. İddiaya göre Sa.

Galaxy S5'in en iyi telefon ekranlarından birine sahip olduğunu düşündüğümüzde, QHD ekranın ne kadar gerekli olduğunu tartışabiliriz. Ancak Samsung, Koreli rakibi LG'nin gerisinde kalmak istemiyor olsa gerek. LG'nin bir sonraki amiral gemisi cebi LG G3'ün QHD ekranla geleceği doğrulanmış durumda.

Bununla birlikte TK Techs'un son zamanlarda internete sızdırdığı görüntülerde S5 Prime'ın "ön-üretim" sürümünün 1080p ekrana sahip olduğu görünüyordu.


Gövde, işlemci ve pil

Gövde

Sa kendini göstermişti. Daha sonra SM-G870A ve SM-G850F model kimliğine sahip telefonları da gördük, ancak bu telefonların Galaxy S5 Active olması muhtemeldi.

Bu arada TK Techs, alüminyum kasası nedeniyle S5 Prime olduğu düşünülen SM-G870A'yı gösteren bir video yayınladı. Videoda görünen daha kalın telefon, cihazın S5 Active olabileceği iddialarına da yola açmış durumda.

İşlemci

Galaxy S5, dört çekirdekli 2.5GHz Snapdragon 801 işlemciyle geliyor, ancak raporlara göre S5 Prime, daha da yeni bir Snapdragon'la gelebilir.

Bazı raporlar, S5 Prime'ın daha yeni, dört çekirdekli 2.5GHz Snapdragon 805 işlemcisiyle geleceğini öne sürüyorlar. Bunun yanında telefonun 3GB RAM ve Adreno 420 GPU'yla gelebileceğine dair iddialar da var.

Pil

S5 Prime gerçekten de QHD ekrana sahip olursa, pile daha çok ihtiyaç duyacak demektir. Snapdragon 805 işlemciyle birleştiğinde cihazın güce olan ihtiyacı daha da artacak gibi görünüyor, ancak Snapdragon 805, güç tasarrufu özellikleriyle tanınıyor. Raporlar ise Galaxy S5 Prime'da 3.000mAh kapasiteli bir pile (Galaxy S5'in pili 2.800mAh) yer verileceğini iddia ediyorlar.

Resimlerle: Dört çekirdekli en iyi 37 cep telefonu!

Kaynak: CHIP Online

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kızıl gezegene hücum: ABD keşif aracı gönderecek