Saat kulesine şehit polisin adı verildi

Saat kulesine şehit polisin adı verildi

Saat kulesine şehit polisin adı verildi

20 Aralık 2020, Pazar 05:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mithat ÜNAL/ANAMUR(Mersin), (DHA)-MERSİN’in Anamur ilçesinde Şehit Polisin Burak Derya’nın adı Saat Kulesi’nde yaşatılacak.
Geçtiğimiz Ağustos ayında Van'ın Gevaş ilçesinde Artos Dağı'na çarparak kırıma uğrayan keşif uçağında şehit olan 2'si pilot 7 emniyet mensubundan biri olan Anamurlu polis memuru Burak Derya’nın ismi, Anamur’da bulunan Saat Kulesi meydanında yaşatılacak.
Belediye Meclisi Ağustos ayı oturumunda Belediye Başkanı Hidayet Kılınç tarafından getirilen teklife istinaden yapılan oylamada, Kıbrıs Caddesi ile 29 Ekim Caddelerinin kesiştiği noktada bulunan saat kulesi meydanına Şehit Polis Memuru Burak Derya isminin verilmesi oy birliği ile kabul edilmişti. Şehit Polis Memuru Burak Derya’nın isminin ailesinin görüşü de alınarak saat kulesi meydanına verildiğini belirten Belediye Başkanı Kılınç, "Yaklaşık 5 ay önce şahadete eren polis memuru Burak kardeşimizin adını ailesinin de görüşünü alarak saat kulesi meydanına verme kararı almıştık. Bugün itibari ile saat kulesine şehidimizin isminin yazılı olduğu tabelaları yerleştirerek şehidimizin hatırasını yaşatmaya çalışıyoruz. Burak Derya kardeşimize ve tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim güvenlik güçlerimizi korusun kollasın inşallah" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Anamur’da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı