Saatin içerisine kamera yerleştirip hırsızı yakalattı

Saatin içerisine kamera yerleştirip hırsızı yakalattı

Adana'da oturan Alpay Tan, 6 aydır evinden hırsızlık yapan kapıcıyı duvar saatine yerleştirdiği gizli kamerayla tespit ederek polise yakalattı

17 Mayıs 2016, Salı 09:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Adana'da oturan Alpay Tan’ın, 6 ay önce evinde bazı eşyaları kaybolmaya başladı. Ancak Tan, çocuklarının kaybettiğini düşünerek önemsemedi. Bir süre sonra yine altın takıları kaybolunca küçük çocuğunun balkondan aşağı atmış olabileceğini düşündü. Tan, birkaç gün sonra yine evindeki altın takıların kaybolmaya başlamasıyla şüphelenmeye başladı. Kapılarda ve pencerelerde zorlama olmadığı için buna bir anlam veremeyen ev sahibi, son olayda çocuğu tarafından açılması imkansız olan salondaki vitrinin çekmecesinden üç adet cep telefonunun çalınmasından sonra evinde hırsızlık yapıldığını düşündü.

DUVAR SAATİNE KAMERA

Olayı aydınlatmak isteyen Alpay Tan, duvar saatinin 2 rakamının üzerine bir delik açarak buraya gizli kamera yerleştirdi. Tan, gizli kamera görüntülerini izlediğinde şapkalı bir kişinin kapıyı kilit ile açarak içeri girip daha sonra da evden hırsızlık yaparak ayrıldığını belirledi. Tan, görüntüyü incelediğinde hırsızın apartmanda kapıcı olarak görev yapan Emre A. olduğunu belirledi. Tan, polise giderek 6 ay içinde evinde pek çok altın ve ziynet eşyasının yanı sıra 8 adet cep telefonunun da kapıcı tarafından evinin anahtarının yedeği yapılarak içeri girip çalındığı ihbarında bulundu.

Gizli kamera görüntülerini inceleyen polis, kapıcı Emre A.’yı gözaltına alıp emniyete getirdi. Alpay Tan, 15 bin lira zararının olduğunu söyleyerek şahıstan şikayetçi oldu.

'GÖRÜNCE ŞOKE OLDUM'

Ev sahibi Alpay Tan, evinden 6 aydır hırsızlık olduğunu belirterek "Hırsızdan şüphelendim ancak kapıda ve diğer yerlerde zorlanma olmadığı için buna da önce ihtimal vermedim. Bu olayı çözmek için duvar saatinin içine gizli kamera yerleştirmek aklıma geldi. Bunu yapınca hırsızın apartmanın kapıcısı olduğu ortaya çıktı. Benim evimin anahtarının yedeğini yaptırmış. 6 aydır biz evde yokken eve girip hırsızlık yapıyormuş. Onun olduğunu görünce çok şaşırdım ve şoke oldum" dedi.

Emniyetteki ifadesinin alınmasından sonra adliyeye sevk edilen kapıcı Emre A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer44783","44783","201605","44783-460267.jpg","1", "0","Saatin içerisine kamera yerleştirip hırsızı yakalattı");

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çok acı olay! Boğulma tehlikesi geçiren torunlarını kurtaran dede hayatını kaybetti