Saatler sonra kontrol altına alındı

Saatler sonra kontrol altına alındı

Aydın'ın Efeler ilçesinde, henüz bilinmeyen bir nedenle zeytinlik alanda çıkan yangın saatler sonra kontrol altına alındı.Yangında yüzlerce zeytin ağacının yanı sıra 15 hektar ormanlık alanın da zarar gördüğü belirtildi

29 Nisan 2016, Cuma 07:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Balıkköy yakınlarında saat 14.30 sıralarında zeytinlik alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle sürekli yön değiştirerek İkizdere Barajı'nın alt kısımlarına kadar ulaştı. Bölgeden çıkan alevleri görenler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Dağlık alandaki yolların dar olması arazözlerin yangın alanına gitmesini zorlaştırdı. DSİ'ye ait iş makineleri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinde yangına müdahalede bulundu. Yangının kontrol alınamaması üzerine çevre illerden yardım istendi. Aydın, Denizli, İzmir ve Muğla'dan yaklaşık 50 arazöz yangını söndürme çalışmasını sürdürürken, bölgede arazisi olan vatandaşlarda yardıma koştu. Ellerinde kürekle alevlere müdahale etmeye çalışan vatandaşlar, yanma tehlikesi geçirdi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDIAydın'ın Efeler İlçesi'nde, henüz bilinmeyen bir nedenle zeytinlik alanda çıkan ve daha sonra ormanlık alana sıçrayan yangın saatler sonra kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangında ilk belirlemelere göre yüzlerce zeytin ağacının yanında 15 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü detaylı incelemenin sabah yapılacağı öğrenildi.Burhan CEYHAN/EFELER (Aydın), (DHA)

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hulusi Akar: Acımız çok büyük, milletçe derin üzüntü içindeyiz