'Sabah insanı' olmak isteyenlere 6 harika ipucu

Yapılan çoğu araştırma bizlere gösteriyor ki sabah erkenden kalkıp güne hazırlanan insanlar daha başarılı oluyor. Peki bunu nasıl başarıyorlar? Kafamızı yastığa gömüp rüyaların içinde yüzmek varken erkenden kalkmanın ne manası olabilir diye düşünüp duruyoruz. İşte sizi o başarılı insanlara dönüştürecek yöntemlerden bazıları.

28 Haziran 2019, Cuma 15:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- EGZERSİZ YAPMAK

1- EGZERSİZ YAPMAK


Sabah erken kalkıp egzersiz yaparak vücudu güne hazırlamak ve kan dolaşımını hareketlendirmek elinizde. Böyle yaparak sabah saatlerinde dinç bir vücuda ve açık bir algıya sahip olabilirsiniz. Ayrıca uzun dönemde bu egzersiz sistemine alışan vücudunuz sizi sabah salgıladığı mutluluk hormonlarıyla selamlayacak ve gülümseyen bir yüzle insanları selamlamanızı sağlayacaktır.

2- AİLE KAHVALTILARI YAPMAK

2- AİLE KAHVALTILARI YAPMAK


Aile ile iyi vakit geçirmenin günlük hayatta sağladığı pozitif etkileri hepimiz biliriz. Genelikle aile ile eğlenceli vakitleri akşam yemeği saatlerinde geçirmeyi isteriz. Ama iyi bir sabah insanı ailesiyle günün ilk öğününde dinç ve enerjik bir şekilde kahvaltı etmeyi asla ertelemez. Sabahları herkes daha duru ve içten olacaktır. Tam da gün içinde ihtiyacınız olan moral kaynağı.


3- MEDİTASYON YAPMAK

3- MEDİTASYON YAPMAK


Sabahları kısa süreli meditasyonlarla vücudunuzu güne hazırlayabilirsiniz. Günlük stres ve koşuşturmaca henüz başlamadığından daha rahat konsantre olursunuz. İyice dinlenmiş bir zihinle başladığınız yoğun günde çözümlere daha kolay ulaşırsınız.

4- GÜNDEMİ TAKİP ETMEK

4- GÜNDEMİ TAKİP ETMEK


Atalarımız ‘erken kalkan yol alır’ demişler. Sürekli değişen gündeme hakim olup, iş hayatınızdaki kararları daha doğru almak için sabah gündemi takip etmeye başlamak en doğru yol olabilir. Herkesin öğrendiğinde şaşıracağı bir gelişmeyi siz çoktan analiz etmiş ve planlarını ona uygun düzenlemiş olursunuz.


5- KİŞİSEL PROJELERLE İLGİLENMEK

5- KİŞİSEL PROJELERLE İLGİLENMEK


Kitap yazmak, resim yapmak gibi yoğun konsantre isteyen işleriniz için sabahın erken saatlerini seçerseniz, günün en temiz enerjisiyle ne kadar başarılı ilerlediğinizi görebilirsiniz.


6- YOĞUNLUKTAN ÖNCE GÜNLÜK PLANLAMALARI YAPMAK

6- YOĞUNLUKTAN ÖNCE GÜNLÜK PLANLAMALARI YAPMAK


Gün başlamış ve birkaç saat sonra yoğun bir koşturmaca içine gireceksiniz. Böyle bir karmaşaya hazırlıklı olabilmek için sabahın erken saatlerinde bir kahve içerken gününüzü planlayabilir ve ileri ki saatlerde karşılaşacağınız durumlara karşı hazırlıklı olabilirsiniz.


(Hürriyet)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlülerin örnek olacak diyet ve egzersiz sırları