Sabahları şiş gözlerle uyanıyorsanız...

Siz de sabahları uyanıp aynaya baktığınızda şiş gözlerle karşılaşıyor musunuz? Fazla ya da az uyumuş olmak, yorgunluk, vitamin eksikliği gibi çeşitli sebepleri olabilen bu sorundan kurtulmanın aslında pratik bazı yolları var. İşte şiş gözlerden kurtaran faydalı öneriler...

27 Nisan 2019, Cumartesi 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önceki Fotoğraflar
ÇAY

ÇAY

Taze demlediğiniz siyah ya da yeşil çay poşetlerini ılık hale geldikten sonra gözlerinizin üzerine uygulayın. Kısa süre içinde rahatladığınızı hissedeceksiniz. Çay poşetlerini tercihinize göre soğuk olarak da uygulayabilirsiniz.

PATATES

PATATES

Anneannelerimizin yöntemlerinden olan çiğ patates, göz şişkinlerinden kurtulmanın en yaygın yollarından biridir. Buzdolabında bekletilen patatesi dilimleyin ve şiş bölgelerin üzerinde gezdirin. Maksimum 15 dakikalık uygulamanın ardından gözlerinizi bol su ile durulayın.

KAŞIK

KAŞIK


Tıpkı patates gibi soğuttuğunuz kaşığı, gözlerinizin üzerinde bekletin. Birkaç dakika sonra karşılaşacağınız sonuca inanamayacaksınız...


SU

SU

Sağlıklı bir vücut için gün içerisinde zaten bolca su içmek gerekiyor. Aynı zamanda su, gözlerinizde meydana gelen şişkinliklere de iyi geliyor. Gün içinde minimum 10-12 bardak su tüketerek şişkinliklerinden kurtulabilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dudak çatlaması neden olur?