Sabri Sarıoğlu: Selçuk İnan'a çok büyük kırgınlığım var

Galatasaray'ın eski oyuncularından ve kaptanlarından Sabri Sarıoğlu, Galatasaray kaptanıyken kadro dışı kaldığı bir dönem yaşamıştı. Kadro dışı kararından sonra kaptanlık Selçuk İnan'a verilmiş, Sabri kadroya döndüğünde ise pazubandını geri alamamıştı. Sarıoğlu, o dönemi ve Selçuk'a olan kırgınlığını anlattı.

14 Kasım 2021, Pazar 15:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sabri Sarıoğlu, NTV'de Emek Ege'nin hazırlayıp sunduğu Kırılma Anı programına konuk. Sabri, Selçuk İnan'a karşı kırgın olduğunu anlattı.

Galatasaray'ın 2014-2015 yılında Hamza Hamzaoğlu ile kazandığı şampiyonluk töreninde Sabri keyifsiz ve buruktu. Kupayı kaldırmayan Sabri, takım tribünleri gezerken tek başına soyunma odasına gitmişti. O törende yaşanılanlara değinen Sabri, şunları söyledi:

"Kaptan geri vermek istememiş"

"Kaptan geri vermek istememiş"

O tören benim için çok buruk bir törendir mesela. Galatasaray kaptanıyken kadro dışı kaldım. Kaptan Selçuk oldu. Daha sonra kadroya dönünce ne olması gerekir? Kaptanlığın bana geri verilmesi gerekir. Ama öyle olmadı. Kaptan (Selçuk İnan) geri vermek istememiş.

"Selçuk'a büyük kırgınlığım var"

"Selçuk'a büyük kırgınlığım var"

Sabır taşı olsa çatlardı, ben sabrettim. Galatasaray'da geçirdiğim her an çok özeldi. O yüzden çok derinlere girmek istemiyorum. Bu konuyu da Selçuk'la hiç konuşmadım. Çünkü çok büyük kırgınlığım var ona.

"3 ay boyunca 1 kez aramadı"

"3 ay boyunca 1 kez aramadı"

Ben 3 ay boyunca kadro dışı kaldım ama Selçuk bir kere arayıp halimi hatrımı sormadı. Galatasaray'ı çok sevdiğim için konuşmuyorum. Galatasaray'ın altyapısından yetişen oyuncular böyle olur. "Galatasaray'a zarar geleceğine bana gelsin" der.

Soru: Aranız düzeldi mi Selçuk'la?

Görürsem selam veririm sadece. 

Sabri, Selçuk'un düğününe katılmamıştı

Sabri, Selçuk'un düğününe katılmamıştı

O dönem Selçuk İnan dünya evine girerken takımdan birçok isim, Selçuk'un düğünü için tatilini ertelemiş, ancak Sabri izni dolayısıyla tatile çıkmıştı.

Selçuk'u telefonla arayıp tebrik ettiği öğrenilen Sabri, uzun süre İnan'a dargındı.

"Kaptanı hocalar ve yöneticiler belirler"

"Kaptanı hocalar ve yöneticiler belirler"

Selçuk İnan ise o dönem kendisine sorulan "Sabri ile aranızda sorun var mı?" sorusuna şu cevabı vermişti:

Hayatımda kimseyle sorunum olmadı. Kimseye kin tutmadım. Geçmişte kalanları siler geçerim. Kaptanları hocalar ve yöneticiler belirler. Biz hiçbir zaman "kaptan olmak istiyorum" diyemeyiz. Ben buna saygı duydum. Galatasaraylılık duruşunu herkese gösterdim. Kaptanlığı da layıkıyla yaptığımı düşünüyorum. Taraftar isterse Sabri ile el ele tribüne gideriz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sabri Sarıoğlu kavgalı olduğu Volkan Demirel'le karşılaştığında ne yaptı? İlk kez anlattı