Sabunla nasıl kaş şekillendirilir?

Kaşlar, son yıllarda yüzümüzün en önemli bölgesi haline geldi. Hem makyajı daha da öne çıkarmak, hem de doğru bir yüz ifadesi için kaş ürünleri vazgeçilmez. Kaş maskarası, kaş sabitleyici, kaş kalemi, kaş farı... Sayısız kaş ürünün tamamını satın alsak ortaya çıkacak maliyeti düşünün. Peki evde kendi imkanlarımızla kaşlarımızı nasıl şekillendiririz? Tam o noktada yardımımıza sabun çıkıyor. İşte eski Hollywood starlarının kaş şekillendirme tekniği...

20 Mayıs 2020, Çarşamba 10:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kaş dizaynı, kaş düzeltme ve kaş dondurma için kullanılan sabun yöntemi aynı zamanda Hollywood tekniği olarak da biliniyor. Çünkü eski film yıldızlarının makyaj trendi, kaşları doldurma işlemi için sabun olduğu söyleniyor. Ayrıca oldukça pratik ve doğal bir yöntem olan sabunla kaş doldurma hem paradan, hem zamandan tasarruf sağlıyor.


Malzemeler

Malzemeler

  • Bir kalıp sabun
  • Su
  • Kaş fırçası

Kaş doldurma işleminin yapılışı

Kaş doldurma işleminin yapılışı

Kaş fırçasını suya batırdıktan sonra sabuna sürün. Biraz köpürmeye başlayınca kaşlarınızı fırçayla yukarı doğru tarayın. Sabunun yapışkan yapısından dolayı hem taranan kaşlar daha dolgun görünecek hem de sabitleyici jel ya da kaş maskarasına ihtiyacınız olmayacak.

Sabunla kaş şekillendirmenin detaylı anlatımı için videoya göz atabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erken yaşlanmanın önüne geçmek için uyku pozisyonları