Saç boyası dehşeti

İngiltere'de 15 yaşındaki Abigail Colbourne, kahverengi saçını siyaha boyadı. Kısa süre sonra gözleri balon gibi şişen ve yüzü tanınmaz hale gelen kızın boyaya alerjisi olduğu ortaya çıktı

20 Kasım 2009, Cuma 05:00
A A

İngiltere’de Abigail Colbourne (15) adlı kız öğrenci kahverengi saçını siyaha boyadı. Kısa bir süre sonra gözleri şişen ve yüzü tanınmaz hale gelen Abigail Colbourne’un boyaya alerjisi olduğu ortaya çıktı. Tedavi altına alınan Abigail Colbourne’un annesi Joanna Leech, “Boya markası bu tür yan etkiler olabileceğini ürünün üstüne yazmalıydı” dedi.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Ailenin şikayetçi olduğu boya markası yetkilileri ise “Çok ender de olsa bu tür durumlarla karşılaşıyoruz” açıklamasını yaptı. Uzmanlar uyardı: “Kullanacağınız saç boyasını önce kulak arkanıza ya da dirseğinize sürüp kaşıntı yapıp yapmadığına bakın. Kaşıntı alerji belirtisidir. Bu durumda boyayı kullanmayın.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.