Saç dökülmesine iyi gelen 5 saç çıkarıcı yağ

Saç dökülmesi hem erkeklerin hem de kadınların sıkça yaşadığı bir sorun. Kelleşme ile yüz yüze kaldığınızı hissettiğiniz zaman saç çıkaran ürünlere yönelmeniz oldukça normal. Saç dökülmesinin yüzde yüz bir tedavisi olmasa da, önleyici yöntemler uygulamanızda fayda var. 'Saç dökülmesine ne iyi gelir?' merak ediyorsanız, mutlaka bir şans vermeniz gereken saç çıkaran 5 yağ sizlerle...

11 Mart 2021, Perşembe 17:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- LAVANTA YAĞI

1- LAVANTA YAĞI

Lavanta yağı saçların uzamasını hızlandırabilir. Fareler üzerinde yapılan bir araştırmada, lavanta yağının tüyleri daha hızlı uzattığı görüldü.

2- NANE YAĞI

2- NANE YAĞI

Nane yağı sürüldüğü bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak saç çıkmasını sağlar. Fareler üzerinde yapılan bir araştırmada, nane yağının sürüldüğü alanlardaki foliküller gelişerek tüylerin daha hızlı bir şekilde çıkmasını sağladığı görüldü.

3- BİBERİYE YAĞI

3- BİBERİYE YAĞI

Biberiye yağı, ince saçların kalınlaşmasını sağlar ve saçların uzamasını hızlandırır. Yapılan bir araştırmada, biberiye yağının saç uzamasını sağlayan bir kimyasal olan minoksidil kadar iyi performans göstererek saçların uzamasını sağladığı keşfedildi.

4- KEKİK YAĞI

4- KEKİK YAĞI

Kekik yağı, saç derisini uyararak saçların uzamasını destekler ve saç dökülmesini engeller. Kekik yağı ayrıca halk arasında saçkıran olarak bilinen alopesi areata tedavisinde de oldukça faydalıdır.

5- SEDİR AĞACI YAĞI

5- SEDİR AĞACI YAĞI

Sedir ağacı yağı, saçların uzamasını destekler ve saç derisindeki yağ üreten bezleri dengeleyerek saç dökülmesini azaltır. Sedir ağacı yağı da alopesi areata sonucu oluşan saç kaybının tedavisinde kullanılıyor.

Kaynak: Daily Express

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kolajen nedir? Kolajen içeren besinler hangileri?