Saç fırçası nasıl temizlenir? Saç fırçası ne kadar sürede bir temizlenmeli?

Birçok kişi günlük rutin hayatında saçını şekillendirmek için saç fırçası kullanıyor. Zamanla saç fırçalarında saç telleri ve ölü saç derileri birikir ve hijyenik olmayan bir ortam oluşturur. Peki, saç fırçası nasıl temizlenir? Saç fırçası ne kadar sürede bir temizlenmeli? Saç fırçası temizliği hakkında haberimize bir göz atın.

12 Eylül 2020, Cumartesi 10:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Saç fırçasınızı süreklü yenilemek yerine düzenli olarak temizlemek maddi açıdan size daha çok fayda sağlayacaktır. Peki, saç fırçası nasıl temizlenir? Saç fırçası ne kadar sürede bir temizlenmeli? Saç fırçası temizliği hakkında haberimize bir göz atın.


Saç fırçası nasıl temizlenir?

Saç fırçası nasıl temizlenir?

Saç fırçanızı ilk olarak tel tokayla aşağıdan yukarı doğru tarayın. Böylece fırçaya yapışan bütün saçları kaldırmış olacak ve temizlemekte büyük kolaylık sağlamış olacaksınız. Daha sonra fırçanızı bulaşık deterjanlı kova içindeki suya batırın. Eğer fırçanız ahşap ise batırıp çıkarmak yeterli olur. Fırçanız plastikse 10 dakika suyun içinde kalabilir. Bu aşamada suyun ılık veya soğuk olması gerekir. Daha sonra duru suyla iyice durulayın. Bu işlemi düzenli olarak her hafta tekrarlamayı unutmayın.

Bütün saç fırçaları bu yöntemle temizlenebilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eski kazaklardan paspas yapımı