Saç fırçası ne sıklıkla temizlenmeli?

Uzmanlar yeterli sıklıkta yıkanmayan saç fırçalarının sağlığımızı tehdit ettiğini açıkladı. Peki, siz saç fırçası hangi sıklıkla temizlemeniz gerektiğini biliyor musunuz?

30 Mayıs 2017, Salı 17:23
A A
Saç fırçası ne sıklıkla temizlenmeli?
Her gün kullandığınız saç fırçanızı kaç günde bir yıkıyorsunuz? Uzmanlar, yeterince temizlenmeyen saç fırçalarının saç sağlığınızı tehdit ettiğini söylüyor. Ölü saç tellerinin oluşturduğu topaklardan ürün kalıntılarına kadar fırçanın üzerinde oluşan tabaka gözle görülüyor ancak sağlığınızı asıl tehdit eden ölü deri hücreleri ve toz zerrecikleri.Dermatolog Sejal Shah, fırçanın üzerinde oluşan tabakanın tam bir bakteri yuvası olduğunu söyledi. Saç bakımı için harcanılan paranın kirli bir fırçayla boşa gittiğini ekledi. Kir ve bakteri yuvası tabaka saçlarınızı taradığınızda saçınıza nüfuz ederek saçlarınızın sağlığını tehdit ediyor ve yağlı görünmesine neden oluyor.

Dermatolog Sejal Shah, fırçanın üzerinde oluşan tabakanın tam bir bakteri yuvası olduğunu söyledi. Saç bakımı için harcanılan paranın kirli bir fırçayla boşa gittiğini ekledi. Kir ve bakteri yuvası tabaka saçlarınızı taradığınızda saçınıza nüfuz ederek saçlarınızın sağlığını tehdit ediyor ve yağlı görünmesine neden oluyor.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.