Saça nasıl fön çekilmeli? Profesyonel kuaförlerden 5 öneri

Pahalı kuaförlerden ve zamandan tasarruf edebilirsin. Birkaç pratik püf noktası ile evde kuaför salonundan çıkmışcasına saçlara kavuşabilirsin. Hacimli, kıvırcık, kısa ve diğer saç şekilleri için evde uygulayacağın fön yöntemleri sayesinde belki de kuaföre gitmene gerek bile kalmayacak. İşte uzmanlardan saçına fön çekmek için 5 öneri.

06 Ocak 2020, Pazartesi 15:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
.

.

1-İyi bir fön makinesi

Saçlarını iyi kurutabilmen için elbette iyi bir saç kurutma makinesine ihtiyacın olacak. Uzmanlar, kullanım kolaylığı, kurutma hızı, hava akış kuvveti, ağırlık, hava ve yüzey sıcaklığı, kablo uzunluğu ve gürültü emisyonu gibi faktörler açısından değerlendirilen saç kurutma makinelerine dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Seçeceğiniz kurutma makinesinde, saç stilinizi ayarlamanıza yardımcı olan soğuk çekim düğmesi ve hava akışını konsantre etmek için kullanılabilecek bir ek bulunması gerekiyor.

2-En iyi şampuanla duşa başla

Fön makinesiyle kurutmadan önce, hacim kazandırıcı” etiketli bir şampuan ve saç kremi ile saçını yıkamalısın. Bu formüller daha düşük seviyede kondisyonlama bileşenleri içerir ve saçları ağırlaştırma olasılığı daha düşüktür, bu nedenle stilin kabarık ve dolgun olur.

3-Şekillendirici uygula

Saçlarına şekillendirici uygulayarak daha kolay bir şekil almasını sağlayabilirsin. Ünlü saç stilisti ve Harry Josh Pro Tools'un kurucusu Harry Josh, saça sürülecek olan şekillendirici köpüğün, nemli saçlarınızla köklerden uçlara parmaklarını kullanarak, ardından ürünü eşit olarak dağıtmak için saçlarını taramanı öneriyor.

4-Saçlarını parçalara ayır

Saçları başınızın etrafında dört eşit parçaya ayırın ve her seferinde bir daire içinde çalışarak, diğerlerini yana kırparak fön çek. Saç kurutma makinenin hava akışını saç şaftına konsantre etmek için saç kurutma makinenin aparatını kullanarak, köklerini dolgunlaştırabilirsin.

5-Sprey ve fırçayla son şeklini ver

Bir inç kalınlığında saç parçasını yuvarlak bir fırçanın etrafına sar ve fırçayla fön makinesini aynı anda aşağı doğru hareket ettir. Ardından bu hareketi tekrarla ve tüm saçlarına yaptıktan sonra spreyle saçını sabitle.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Saç uzmanları açıkladı: 11 adımda daha güçlü saçlar