Saç uzmanları açıkladı: 11 adımda daha güçlü saçlar

Kimse ince ve sönük saçlar istemez. İnce telli saçlarını kalın ve gür hale getirmek mümkün. Hayallerindeki güçlü saçlara kavuşmak için uygulaman gereken bazı yöntemler var. İşte saç uzmanlarından saçlarını kalınlaştıracak 11 tavsiye.

05 Ocak 2020, Pazar 12:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1- Kalınlaştırıcı bir şampuan ve saç kremi seçin

Pahalı uygulamaları veya takviyeleri denemek istemezseniz, her zaman denenmiş ve gerçek bir hacimlendirme yöntemi vardır: Kalınlaştırıcı veya hacim veren iyi bir şampuan ve saç kremi seçmek.

Ünlü stilist Devin Toth, 'Hacim, kalınlık ve doku oluşturmak için saç ürünlerini ve şekillendirme araçlarını kullanarak, sahip olduğunuz iş ile yaklaşmayı tercih ediyorum' diyor.

Kimyager Danusia Wnek 'Hacim veya kalınlaşma etiketli şampuanlar ve saç kremleri genellikle daha az koşullandırıcı bileşenler içerir.En iyi sonuçlar için şampuan ve saç kremi seçmek çok önemlidir' diyor.

2-Saçlarını omuz hizasında ya da yukarısında kes

"Daha uzun saçlar" ve "daha kalın saçlar" bazen birbirinin yerine kullanılabilir olsa da, gerçekte tamamen farklıdırlar. Stilist Nick Penna, 'İnce saçlarınız varsa, kısa ila orta uzunlukta bir kesim tercih edin. Genellikle çok uzun olan ince saçlar, uzunluğuna göre tartıldığından, daha ince görünebilir' diyor.

İnce saçlar için küt ve bob kesimler idealdir.

3-Kuru şampuanı farklı yöntemle kullan

Kuru şampuan, güzellik dünyasının modern mucizelerinden biridir, ancak kirli saçlarının temiz görünmesinden daha fazlasını yapar. Saç köklerine biraz kuru şampuan püskürtmek hacim kazandırır.

Wnek, 'Kuru şampuan, teller arasındaki sürtünmeyi artırmak ve yağ emmek için genellikle nişasta ve mineraller gibi tozlar içerir' diyor.

4-Yüksek kaliteli postişlerden yardım alın

Bir profesyonel tarafından uygulandığında, postişler, saçlarınızı daha kalın hale getirmek için etkili, doğal görünümlü bir yoldur. Elbette postişlerle ilgili çok deneyime sahip bir kuaföre gittiğin sürece. Ancak büyük bir sorun olduğunu belirtmek önemlidir: O da fiyat etiketi. Doğal saçlar oldukça pahalı fiyatlara satılabiliyor.

5-Saçlarını sağlıklı tut

Sürekli zarar gören saçların sağlıklı olması mümkün değil.

'Kadınlar daha kalın görünümlü saçlar istiyorlarsa, ısı şekillendirme araçlarının kullanımını en aza indirmeli ve duşta çok fazla saç kremi kullanmaktan kaçınmalıdır' diyor uzmanlar.

Isı koruyucu sprey kullanmak ve saçı fazla yıkamamak gibi önlemler, kırılma ve saç dökülmesini en aza indirerek zaman içinde daha kalın ve daha güçlü görünmesine yardımcı olabilir. Saçlarını çok sıkı toplamaktan ve ısı kullanmaktan kaçınmalısın.

6-Saçlarına krape yap

Saçların düz ve yüzüne yapışacak bir haldeyse, görünümü vermek için kökleri hafifçe köklerine krape yapabilirsin. Saçlarının diplerini krape tarağı ile kabarttıktan sonra, düz bir fırça ile üzerinden geçip dolgun görünmesini sağlayabilirsin.

7-Hacim veren şekillendirici ürünler kullan

Stiline hacim veren veya kalınlaştırıcı ürünlerle başlamak saçının daha dolgun, hızlı görünmesini sağlayabilir. Durulanmayan kremler ve hacim veren spreyler köpükler, serumlar ve jeller bu iş için üretilmiştir.

8-Gölgeden yararlan

Kuaförüne danışarak saçına yaptıracağın birkaç gölgelendirme ile daha hacimli saç illüzyonu elde edebilirsin. Tek renkli saçlar yerine ışıltılı saçlar daha dolgun ve canlı görünür.

9-Saçlarını kuruturken seramik fırça kullan

Duş sonrası doğru araçları kullanmak, saçlarının daha kalın ve kabarık görünmesini sağlayacaktır. Saç kurutma makinenizle köklerinize aşağı doğru üflemek yerine, fırçayı köklerinizin altına aldığınızdan ve kurudukça yukarı doğru kaldırdığınızdan emin olun. Yuvarlak bir fırça bunun için yararlıdır.

10-Saç diplerini boya

Saç derinizi ne kadar çok görünürse, saçlarınız o kadar ince görünür. Saç derini sprey boyayla boyayabilirsin. Ya da kuaförüne danışarak bir dip boyası yaptırabilirsin.

11-Saçınıza fayda sağlayan gıda takviyeleri alabilirsin

Raflar, saç büyümesini teşvik ettiğini iddia eden paketlenmiş vitaminler ve takviyelerle dolu. New Yorklu dermatolog Hadley King "Bazı oral kontraseptifler ve spironolakton gibi hormonal reçeteli ilaçlar saç yapımında çok etkili olabilen saç kalınlaştırıcı içerikler barındırır' diyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Evde kolay manikür yapımı