Saç ve ten renginize uygun makyaj önerileri

Makyaj yapmanın tek püf noktası kullandığımız ürünleri doğru uygulamak değildir. Hangi cilt ve saç rengine göre hangi ürünleri kullanacağımızı bilmek de en az bu ürünleri uygulamak kadar önemli. İşte saç ve ten renginize göre kullanmanız gereken doğru renkler. 

21 Şubat 2018, Çarşamba 15:56
A A
Beyaz ten - Sarı saç

Beyaz ten - Sarı saç

Eğer hem beyaz tenli hem sarışınsanız yapmanız gereken makyajı hafifletmektir. Siyah göz kalemi yerine kahverengiyi seçebilir; gözlerde pastel ve lavantayı, dudak ve yanaklarınızda pembeyi deneyebilirsiniz.   

Beyaz ten - Kızıl saç

Beyaz ten - Kızıl saç

İdeal tonlarınız şeftali ve turuncu renk ailesindendir. Yumuşak bir pişmiş toprak göz farı, şeftali tonlarında veya altın rengi allık ve kayısı tonlarında nude bir ruj kullanabilirsiniz.  

Beyaz ten - Kahve saç

Beyaz ten - Kahve saç

Gözlerinizde toprak kahverengilerini, pembe ve şeftali allıkları ve dudaklarınız için de şarap rengi çeşitlerini deneyebilirsiniz. Ancak çok yoğun olmamasına dikkat etmelisiniz.  

Esmer ten - Sarı saç

Esmer ten - Sarı saç

Cilt tonunuzun sıcaklığını yumuşak bir yeşil göz farı ile ortaya çıkarın. Yanaklarınızda ve dudaklarınızda bebek pembesini kullanabilirsiniz.  

Esmer ten - Kahve saç

Esmer ten - Kahve saç

Gözlerinizdeki pırıl pırıl bakışı parıltılı sıcak bir farla sağlayabilirsiniz. Yanaklarda şeftali-pembe bir allık ve dudakta mat kahverengi bir ruj kullanabilirsiniz.  

Esmer ten - Kızıl saç

Esmer ten - Kızıl saç

Saçınız oldukça göze çarptığından çok fazla rengin olmadığı bir makyaj yapın: Siyah bir kalem ve maskara, şeftali tonlarında bir allık ve mercan dudaklar size fazlasıyla yeterli gelecektir.   

Buğday ten - Sarı saç

Buğday ten - Sarı saç

Buğday tenli ve sarı saçlıysanız istediğiniz kadar cesur davranabilirsiniz. Siyah - kahverengi astar, altın göz farı ve şarap tonlarındaki rujlarını deneyin.  

Buğday ten - Kahve saç

Buğday ten - Kahve saç

Koyu mavi gibi bir renk gözlerinizi oldukça iyi gösterecektir. Herhangi bir allık rengiyle iyi görünebilirsiniz. Dudaklarınızda ise çilek pembesi renkler kullanabilirsiniz.  

Buğday ten - Kızıl saç

Buğday ten - Kızıl saç

Sıcak renklerle eğlenin çünkü soğuk tonlar biraz fazla gelebilir. Kırmızı dudaklar tam size göredir, korkmadan cesurca kullanabilirsiniz. Çok cesur gelirse mor ve pembeyi deneyebilirsiniz. .  

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.