Saçlarımı nasıl hızla uzatırım? Denemeniz gereken 7 doğal yöntem

Kadın veya erkek fark etmeksizin, uzun ve sağlıklı saçlar çoğu insanın en büyük hayalidir. Hızlı bir şekilde saçları uzatabilmenin yolları en çok merak edilen konulardan biri. Bir de yanlışlıkla kuaförün azizliğine uğrayıp daha da kısaldıysa vay halimize! Şimdi sizlere hızlı bir şekilde saçları nasıl uzatabileceğimizden bahsedeceğiz. Bu hususta sabırlı olmak oldukça önemli.

05 Mayıs 2021, Çarşamba 08:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- MAKASLA DOST OLUN

1- MAKASLA DOST OLUN

saç uzatmak isteyen birine makas korkunç gelebilir. Ancak saçınızı uzatmayı düşünüyorsanız, düzenli olarak uçlardan kestirmeniz gerekiyor. Saçlarınızı düzenli olarak kestirerek sağlığını da korumuş olursunuz.

2- SAÇ KREMİNİ ES GEÇMEYİN

2- SAÇ KREMİNİ ES GEÇMEYİN

Saç kremleri saçlar üzerinde oldukça iyi bir etkiye sahiptir. Islak saç daha fazla kırılacağından, öncesinde saç kremi kullanıyor olmanız, bu hasarı önler.

3- DOĞAL ÜRÜNLERDEN YARDIM ALIN

3- DOĞAL ÜRÜNLERDEN YARDIM ALIN

Saç uzatma konusunda etkisini yabana atamayacağımız bazı doğal ürünler var.

Örneğin soğan ve sarımsak suyu, bektaşi üzümü, shikakai, elma sirkesi ve hindistancevizi sütü saçı besler ve uzamasına yardımcı olur. Bu besinler ayrıca saçın genel sağlığını da iyileştirir.

Saç bakım rutininize yukarıdaki doğal ürünleri eklemeyi ihmal etmeyin.

4- YAĞ VE MASKE KULLANIN

4- YAĞ VE MASKE KULLANIN

Saç maskeleri ve saç yağları, saçların sağlıklı kalmasını sağlarken uzamasına da yardımcı olur. Saçlarınızı yağlarken nemli olmasına dikkat edin. Böylece yağın emilimi daha kolay olacaktır.

Bal, limon, avokado, zeytinyağı ve soğan suyu gibi malzemelerle doğal saç maskesi yapabilirsiniz.

5- DOĞRU ŞEKİLDE KURUTMAYI ÖĞRENİN

5- DOĞRU ŞEKİLDE KURUTMAYI ÖĞRENİN

Saçı havluya sarmak her zaman daha fazla zarar görmesine neden olur. Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız, saç kurutma makinelerinden de uzak durmalısınız. Saçınızın doğal olarak kurumasına izin vermelisiniz. Yüzde 60'ı kuruduktan sonra saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz.

6- YEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN

6- YEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN

Araştırmalar, bazı besinlerin saçların uzamasına yardımcı olduğunu ortaya çıkardı. Biyotin ve H vitamini yönünden zengin gıdalar saç uzatmada birebirdir.

7- SOĞAN SUYU VE HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞINI KARIŞTIRIN

7- SOĞAN SUYU VE HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞINI KARIŞTIRIN

Soğan suyunun saçların uzamasına yardımcı olduğu gibi saç dökülmesini de önler. Soğan saç uzama döngüsünü düzenler ve saç kökünü doğrudan besler.

Soğan suyu hindistancevizi yağı ile karıştırıldığında faydaları ikiye katlanır. Hindistan cevizi yağı, saçın kurumasını önler, ayrıca zengin bir E vitamini ve laurik asit kaynağıdır.

Hindistan cevizi yağı bulamazsanız badem veya hardal yağı da kullanabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kırılmalara son! Tırnaklarınızı eskisinden daha güçlü yapmanın 5 yolu