Saçların uzamasını engelleyen 9 saç modeli

Saçlarımızla oynamayı seviyoruz. Şimdiye dek eminiz ki her türlü saç modelini denemişsinizdir. Eğer saç uzatmayı seviyorsanız, denememeniz gereken modeller de var. Bu modeller saçları yıpratmasının yanı sıra sağlıklı uzamasını da engelliyor.

23 Şubat 2021, Salı 16:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- TEPEDEN TOPLANAN AT KUYRUĞU YA DA TOPUZ

1- TEPEDEN TOPLANAN AT KUYRUĞU YA DA TOPUZ

Tepeden sıkıca tutturulmuş at kuyruğu sizi zarif ve çekici gösterebilir. Aynı zamanda şiddetli baş ağrısına da neden olabilir. Saçları geriye doğru çeken bu model, saç foliküllerine zarar veriyor ve saçın uzamasını engelliyor.

2- SAÇ DİPLERİNİ AÇMAK

2- SAÇ DİPLERİNİ AÇMAK

Saç diplerini kimyasal maddelerle açmak, direkt olarak saçın yapısına zarar verir. Bu nedenle saç diplerinizin rengini değiştirmek istiyorsanız, bir profesyonelden yardım alın. Asla kendi başınıza saçlarınızın rengini açmayın.

3- GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNÜ TAÇ OLARAK KULLANMAK

3- GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNÜ TAÇ OLARAK KULLANMAK

Bazen gözlüğü koyacak yer bulamadığımız için, bazen de model olsun diye saçlarımıza takabiliyoruz. Güneş gözlüğünü bu şekilde takmak saçların dolaşmasına ve kopmasına neden olur.

4- KAYNAK SAÇLAR

4- KAYNAK SAÇLAR

Kaynak saçlar, daha dolgun ve uzun saçlara kısa sürede sahip olmanıza yardımcı olsa da, ekleme noktalarında saç kayıplarına neden olur.

5- DÜZLEŞTİRİLMİŞ SAÇ

5- DÜZLEŞTİRİLMİŞ SAÇ

Her gün saçlarınızı düzenli olarak düzleştiriyor ya da fön çekiyorsanız, saçınıza düzenli olarak kimyasal ve ısı uyguluyorsunuz demektir. Bu durum saçın kalitesini etkiler. Saçlarınızı dikkatsizce düzleştirmek, kırık ve zayıf saçlara sahip olmanıza neden olur.

6- KABARIK SAÇ

6- KABARIK SAÇ

Kabarık saçlar asi bir görünümün anahtarı olabilir. Saçlara fazladan volüm vermek için krepe denilen ve tarakla kabartma yöntemi, saçınızın kırılmasına ve zarar görmesine neden olur.

7- SAÇ KÖKLERİNE YAKIN ÖRGÜLER

7- SAÇ KÖKLERİNE YAKIN ÖRGÜLER

Örgü modelleri harika görünmenizin bir diğer yolu. Problem şu ki; saç köklerini çeken örgüler alopesiye (kellik) neden olabilir. Bu da saçlarınızın uzamasını kısıtlar.

8- ISLAKKEN TOPLAMAK

8- ISLAKKEN TOPLAMAK

Saçınız henüz ıslakken saç bandıyla toplamayı alışkanlık haline getirdiyseniz, saç kırıklarıyla mücadele etmeniz gerekecek. Islak saç kırılmaya daha müsait olur. Bu nedenle her zaman saçlarınızı kuruttuktan sonra şekil verin.

9- UYURKEN TOPLANAN DAĞINIK TOPUZ

9- UYURKEN TOPLANAN DAĞINIK TOPUZ

Sabah uyandığınızda lüle lüle saçlarınızın olması için geceden topluyor musunuz? Oysa ki saçları toplayarak uyumak pek de sağlıklı bir alışkanlık değil. Bu durum saç kaybına neden olabilir. Rahatsız bir uyku da cabası.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakım rutininizde 8 doğal ürünü aşırı kullanırsanız ne olur?