Saçlarınızı hızlı uzatacak 6 mucize yiyecek

Saçlarınızın daha sağlıklı uzaması için durmadan uçlarından kestiriyor ve bir türlü uzadığı günleri göremiyorsunuz, değil mi? Sizi anlıyoruz. Saç uzatmanın dünyanın en zor ve sabır gerektiren eylemlerinden biri olduğunu biliyor ve bu acılı süreçte işinize yarayabilecek birçok yiyecekleri sizler için derliyoruz. İşte tükettiğiniz takdirde saç kalitenizi yükseltecek aynı zamanda da saçınızın daha hızlı uzamasını sağlayacak yiyecekler.  

06 Aralık 2017, Çarşamba 11:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadınlar kimi zaman can sıkıntısından kimi zaman da mevsim geçişlerinden etkilenerek uzun saçlarına kıyar yeni bir imaj arayışına girer. 

Kuaför koltuğuna oturana kadar kolay olsa da sonrası biraz can sıkıcı bir hal alabilir. Neden mi? Çünkü kısacık kestirdiğiniz saç asla özlem duyduğunuz uzun saçlarınız kadar uzamıyordur.   

Şimdi göreceğiniz besinler o büyük bir özlemle beklediğiniz uzun saçlarınıza daha hızlı kavuşmanız için size yardımcı olacak!  İşte o yiyecekler... 

Yumurta

Yumurta

Beslenmenin ana kaynaklarından biri olan yumurta muhteşem bir protein kaynağıdır. Bunun dışında içeriğindeki çok önemli mineraller olan çinko, sülfür, selenyum ve demir sayesinde saçlarınızın daha güçlü olmasını ve kolayca uzamasını sağlar.   

Bezelye

Bezelye

Çok da önemli bir sebze değilmiş izlenimi yaratan bezelye özellikle saç kaybı yaşayan insanlar için bulunmaz bir şifadır. İçeriğindeki bol B vitamin sayesinde saçların hızla uzatır ve mat saçların da parlamasını sağlar. Bu nedenle bol bol tüketilmelidir. 

Somon

Somon

Vücudunuz saçlarınızı uzatabilmek için bol bol yağ asidi üretir. Ancak bu yağ asitlerini üretmediğinizde dışarıdan takviye almanız şarttır. Bu asitlerin bol bulunduğu somon, aynı zamanda protein ve D vitamini deposudur. Siz de haftada birkaç kez bu yağlı balığı tüketerek saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.

Ispanak

Ispanak

Ispanak demir, A ve C vitaminleri açısından son derece zengin ve bu içeriğiyle de saç derisine iyi gelen bir sebzedir. Geçmişten günümüze kepek ve mantar gibi saç derisi problemlerinde de kullanılan ıspanağı bol tüketmek saçlarınıza çok iyi gelir.

Ceviz

Ceviz

Tıpkı somon gibi yüksek Omega-3 yağı asitleri içeren Ceviz, biyotin ve vitamin açısından da son derece zengindir. Özellikle biyotin yeni saç üretimi ve var olan saç kaybını önlemek noktasında son derece önemlidir. Tüm bunları bol bol bulunduran cevizi bol tüketmek saçlarınızın sağlıkla ve hızla uzamasını sağlar.

Domates

Domates

İçeriğindeki bol C vitamin sayesinde saçınızın en küçük yapı taşı kolajenin üretilmesini sağlayan domates saç için son derece önemli bir besindir. Bol tüketmenin dışında maske olarak da kullanılan domates, yeni saç çıkarmada etkilidir ve saç kaybını önler.   

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adele'in kilo vermesini sağlayan 6 sır