Sadi Celil Cengiz ve dokuz yıllık eşi Hilal Yıldırım'ın evliliği tek celsede bitti

9 yıldır birlikte olan ve iki tane de çocuğu bulunan Sadi Celil Cengiz ve Hilal Yıldırım fikren ve ruhen anlaşamadıklarını belirterek tek celsede boşandı.

10 Kasım 2021, Çarşamba 09:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İşler Güçler, Kaçma Birader, Leyla ile Mecnun, İlk Öpücük gibi yapımların yıldızı Sadi Celil Cengiz, iki çocuğunun annesi öğretmen Hilal Yıldırım’la dokuz yıllık evliliğini sonlandırdı. Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; iki ay önce Hilal Yıldırım tarafından açılan boşanma davası, geçtiğimiz cuma günü İstanbul Aile Mahkemesi’nde görüldü.


Dilekçesinde eşiyle fikren ve ruhen anlaşamadıklarını belirten Yıldırım, mahkemeye bir de ‘anlaşmalı boşanma protokolü’ sundu. Mahkeme, çiftin boşanmasına hükmetti.


Hazırlanan protokole göre; iki çocuğun velayeti “ortak velayet” olarak düzenlenecek, Sadi Celil Cengiz çocuklara aylık toplam 2 bin 600 lira iştirak nafakası ödeyecek.


Evleneceği dönemde KPSS’ye girdiğini ve gümrük memurluğunu kazandığını belirten Sadi Celil Cengiz şunları söylemişti; “Gümrük memurluğundan oyunculuğa geçtiğim söyleniyor ama aslında tam olarak öyle değil. O dönem de oyunculuk yapıyordum."


"Konservatuar sınavına girdim. Kazanamadım. Bir tane dizide oynadım. Profesyonel olarak tiyatro yapıyordum. Kısa film çekiyordum. Hatta tv programı bile yaptım; 'Sadi’yle Sporun Her Türü' diye. Sonra işler sarpa sardı. O ara evlenecektim ve geçici süre oyunculuğa ara verdim."

"Daha sonra KPSS’ye girdim. Sınavda en yüksek maaşlı İstanbul’a en yakın olan memuriyeti tercih ettim. Tabi oda gümrük memurluğu oldu. 2 yıl gümrük memurluğu yaptım sonra ara verdim. Yani gümrükten oyunculuğa geçiş yaptım diye bir şey olmadı."


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İrem Derici göğüs estetiğinin fiyatını açıkladı