Sağlık Bakanı Demircan: Haber uydurmaktan dava açtık

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Uydurmaca haberlerle Türkiye’nin en başarılı olduğu alana, sağlık alanına, saldırmaya çalışıyorlar. Kendileri hakkında yalan haber yayınlamaktan, haber uydurmaktan dava açtık. Peşini de bırakacak değiliz. Uydurma haberlerle millete karşı kampanya yürütmeye kimsenin hakkı yok" dedi

02 Haziran 2018, Cumartesi 19:20
A A
Sağlık Bakanı Demircan: Haber uydurmaktan dava açtık

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, İlkadım Belediyesi tarafından yapılan Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Bakan Demircan, burada gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. 

"SAĞLIK ALANINA SALDIRMAYA ÇALIŞIYOR"

Yapılan her olumlu işe karşı çıkıldığını belirten Bakan Demircan, "Haberlerde izliyorsunuz. Şehir hastanelerinde vatandaş gerekli ihtimamı görmüyormuş. Şehir hastaneleri büyükmüş, vatandaş bir yerden bir yere ulaşamıyormuş. Görüldü ki sahte uydurma bir haber. Kamera çekerken elinde koltuk değnekleri ile yürüyen ama kameranın açısı dışına çıktığını zannederek koltuk değneklerini eline alıp yoluna devam eden birini bulmuşlar. Uydurmaca haberlerle Türkiye’nin en başarılı olduğu alana, sağlık alanına, saldırmaya çalışıyorlar. 

"BU KARALAMALARI REDDEDİYORUZ"

Türkiye sağlık alanında dünyaya örnek gösterilen bir ülke. Bunlar ülkenin hayrına olan her şeye karşı çıktılar. Uydurma haberlerle halkın zihnini bulandırmak istiyorlar. Neymiş efendim ’hasta garantisi varmış’ hastanelerde. Yok böyle bir şey. Hastanenin hizmetleri hesaplanırken ortalama olabilecek hasta sayısı üzerinden hesap yapılır. Onların garanti dediği hadise budur. Şehir hastanelerimiz 5 yıldızlı otel hizmeti vereceğini gördüler, paniklediler. Kendileri diyorlar artık biz iktidar olamayız. Onun için karalamakla meşguller. Bu karalamaları reddediyoruz. Biz hastanelere kira ödemiyoruz. 

"PEŞİNİ DE BIRAKACAK DEĞİLİZ"

Biz leazing sistemiyle taksit ödüyoruz. Hastaneler 20 yıl sonra tamamen devletin oluyor. Onların tezviratı boşa çıkacak. Milletimiz 24 Haziran’da en doğru kararı verecektir inşallah. Bu tezviratları sürdürüyorlar. Kendileri hakkında yalan haber yayınlamaktan, haber uydurmaktan dava açtık. Peşini de bırakacak değiliz. Uydurma haberlerle millete karşı kampanya yürütmeye kimsenin hakkı yok" dedi.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.