Sağlık Bakanlığı: Müşavirin kendi görüşü, araştırmamız yok

Sağlık Bakanlığı Müşaviri Ahmet Özdinç'in twitter hesabından yaptığı "Saha araştırması yaptım, jinekologlarla konuştum. Kız öğrenciler arasında kürtaj patlaması var" sözlerine bakanlıktan açıklama geldi

06 Kasım 2013, Çarşamba 16:13
A A
Sağlık Bakanlığı: Müşavirin kendi görüşü, araştırmamız yok

Sağlık Bakanlığı Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Özdinç'in bu görüşünün kendisinin kişisel görüşü olduğu, bakanlığı hiçbir şekilde bağlamadığı vurgulandı.

 

Ayrıca bakanlığın üniversiteli kız öğrencilerde kürtaj patlaması olduğuna ilişkin bir saha çalışması bulunmadığı bildirildi.

İşte Bakanlıktan yapılan o açıklama:

"Bakanlığımız Müşaviri Dr. Ahmet Özdinç’in kişisel twitter hesabından paylaştığı ve bazı internet sitelerinde haber olarak yer alan “üniversiteli kız öğrenciler arasında kürtaj patlaması” olduğu iddiası adı geçen şahsın kendi kişisel görüşü olup, hiçbir şekilde Bakanlığımızı bağlamamaktadır. Ayrıca Bakanlığımızın bu alanda yaptırdığı bir saha çalışması da bulunmamaktadır. Bilgilerinize sunulur."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.