Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri ne zaman başlıyor? İşte Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu…

ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile alınacak Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımları tercih işlemleri için kılavuz dün yayınlandı. Belirlenen 12 bin kadrodan 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni ile sağlık teknikerinden oluşuyor. Peki, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri nasıl yapılır? İşte ÖSYM tarafından yayınlanan Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu…

01 Ağustos 2019, Perşembe 09:36
A A
Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri ne zaman başlıyor? İşte Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu…

Sağlık Bakanlığı tarafından atama yapılacak sözleşmeli sağlık personeli için tercih kılavuzu ÖSYM tarafından dün yayınlanmıştı. ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Peki, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri ne zaman başlıyor? İşte Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu…

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandı.

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak.

TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Adaylar tercihlerini 7-21 Ağustos tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapabilecek.

BAZI POZİSYONLARDA BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK

Odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrenim görmüş adayların 19 Ağustos Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Belirlenen 12 bin kadrodan 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni ile sağlık teknikerinden oluşacak.

Atama yapılacak sözleşmeli pozisyonların unvan, branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımları şöyle:


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hint balıkçıl kuşuna tedavi